Vodafone: Japonská divize za 350 miliard

ČTK, mao
17. 3. 2006 11:41
Tokio - Vodafone se zbaví své problémové japonské divize. Novým majitelem se za 350 miliard korun stane japonská internetová společnost Softbank.

Podle agentury AP generální ředitel společnosti Vodafone Arun Sarin označil prodejní cenu za atraktivní.

Softbank je největším poskytovatelem širokopásmových internetových služeb v Japonsku a již dlouhou dobu se zajímá také o japonský trh se službami pro mobilní telefony, jehož hodnota je odhadována na 78 miliard dolarů. Na podzim obdržela společnost licenci na provozování mobilních služeb a získáním japonské divize Vodafonu by mohla urychlit své snahy stát se
velkým hráčem na japonském mobilním trhu.

Japonská divize firmy Vodafone, která má více než 15 milionů klientů, ztrácela v uplynulých dvou letech podíl na trhu poté, co odložila spuštění služeb pro mobilní telefony třetí generace. Divize navíc čelí ostré konkurenci ze strany větších rivalů NTT DoCoMo a KDDI.

Očekává se, že konkurence na japonském trhu se službami pro mobilní telefony na jaře ještě zesílí, protože zákazníci získají možnost přecházet mezi jednotlivými operátory bez změny telefonního čísla.

Společnost Vodafone je podle tržeb největším mobilní operátorem na světě a působí rovněž v České republice. Vodafone ČR měl na začátku roku 2,14 milionu zákazníků. Na českém trhu je celkem 11,5 milionu aktivních mobilních čísel.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy