Německá automobilka BMW byla v prvním čtvrtletí zisková

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
5. 5. 2010 10:32
Silně stoupl prodej motorek a Rolls-Royců.
Foto: BMW

Frankfurt nad Mohanem - Bavorská automobilka BMW se už zřejmě vymanila z útlumu, protože v prvním čtvrtletím vykázala čistý zisk 324 milionů eur (8,4 miliardy korun).

Tržby společnosti meziročně stouply o 8,1 procenta na 12,4 miliardy eur. Vyplývá to z dnes zveřejněných ekonomických výsledků německé automobilky. 

Ve stejném období minulého roku se přitom největší výrobce luxusních automobilů na světě ocitl ve ztrátě 152 milionů eur. Na zlepšení hospodaření v posledním čtvrtletí má bezesporu vliv zvýšení prodeje modelů Mini a vozů Rolls-Royce o 13,8 procenta. Prodej motocyklů BMW vzrostl dokonce o 20,9 procent na téměř 21 tisíc prodaných kusů.

"Domníváme se, že mezinárodní ekonomická krize již dosáhla dna. Oživení světové ekonomiky by nyní mělo pokračovat, ačkoli tempo růstu by mělo být pomalejší než před krizí," uvedla společnost.

"V roce 2010 hodláme dosáhnout výrazně vyššího zisku než v roce 2009," předeslal generální ředitel Norbert Reithofer.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy