Americkým bankám propadl rekordní počet nemovitostí

Veronika Skálová Veronika Skálová
16. 9. 2010 9:17
Nesplácené hypotéky připravily o domov přes 95 tisíc Američanů.
Údaj z letošního srpna trumfl i dosavadní rekord z května 2010. Ilustrační foto.
Údaj z letošního srpna trumfl i dosavadní rekord z května 2010. Ilustrační foto. | Foto: www.drevenydum.org

New York - Rekordní množství nemovitostí propadlo v srpnu americkým bankám. Téměř dva roky po začátku ekonomické krize přišli lidé v USA kvůli nesplácení hypoték o 95 364 bytů nebo domů.

Od července to představuje tříprocentní nárůst, ve srovnání s loňským srpnem jde o čtvrtinové zvýšení. Údaje zveřejnila realitní společnost RealtyTrac. Podle jejích odhadů vzrostle letos počet zabavených nemovitostí na 1,2 milionu z necelého milionu v loňském roce.

Jak informovala agentura Reuters, další více než tři miliony lidí budou podle odhadu realitní společnosti zabavením domu ohroženy. V současnosti počet varování před rizikem zabavení domu mírně klesá. V srpnu dostalo toto upozornění 96 469 domácností, tedy o jedno procento méně než v červenci a o 30 procent méně než před rokem.

Ještě v roce 2005, před propadem cen nemovitostí, zabavily banky ročně přibližně 100 tisíc domů. Smutný rekord drží nyní už 44 měsíců stát Nevada, kde bankám propadá nejvíce nemovitostí, další v pořadí je Florida, Arizona a Kalifornie.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy