Student Agency změnila plán, z Plzně do Klatov jezdit nebude

Tereza Holanová Tereza Holanová
Aktualizováno 22. 9. 2014 12:50
Komerčnímu dopravci se nelíbil přidělený jízdní řád a vadilo mu, že konkurence získala "lepší časy".
Foto: Ondřej Besperát

Plzeň - Z plánu nasadit žluté autobusy na trase z Plzně do Klatov sešlo. Soukromý dopravce Student Agency totiž nebyl spokojený s jízdním řádem, který mu přidělil Krajský úřad v Plzni.

"Měli jsme zájem provozovat na této lince autobusy, tak jsme požádali o licenci," popisuje mluvčí společnosti Petra Nováková.

Licenci Student Agency sice získala, autobusy ale měla provozovat v "neatraktivních časech". Zástupcům podniku navíc vadilo, že další komerční dopravce (podle serveru idos.cz jde o Autobusy VKJ), který jezdí na té samé lince, požadovaný "dobrý" jízdní řád má.

"Chtěli jsme, aby naše spoje navazovaly na autobusy, které vypravujeme z Plzně do Prahy," vysvětluje zájem o konkrétní časy Nováková.

S odvoláním společnost neuspěla

Student Agency se sice odvolala na ministerstvo dopravy proti nerovným a omezujícím podmínkám, změnu se jí ale prosadit nepovedlo. Následně tedy společnost, která patří podnikateli Radimu Jančurovi, požádala o zrušení licence na tuto linku.

"Za podmínek, které nám v rámci upravené licence byly dány, nemůžeme realizovat náš primární záměr přepravovat cestující na plánované trase Plzeň – Klatovy a zpět," uvádí ředitelka autobusové dopravy Student Agency Ivana Kašická.

Student Agency měla původně zahájit dopravu z Plzně do Klatov během prvního čtvrtletí tohoto roku. Kvůli sporu o jízdní řád ale otevření linky posouvala.

Krajský úřad v Plzni se k případu nechce vyjádřit. "Vydali jsme k tomu stanovisko, ministerstvo dopravy nám dalo za pravdu. Víc vám k tomu neřeknu," reaguje na dotaz Aktuálně.cz vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Jaroslav Vejprava.

Podle ministerstva dopravy vydal Plzeňský kraj stanovisko, že na území kraje jsou přepravní potřeby zajištěné již jiným provozovatelem, a že by na nové lince tedy nastal nepřípustný souběh.

"Ministerstvo dopravy se s daným rozhodnutím seznámilo a shledalo, že v dané věci již není možnost zrušení nebo změny závazného stanoviska Plzeňského kraje v přezkumném řízení z důvodů uplynutí prekluzivních lhůt," uvádí mluvčí ministerstva Zdeněk Neusar.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy