reklama
 
 

Senátoři opraví chybu poslanců ČSSD ohledně zdanění benzinu

26. 8. 2014 11:04
Navržený postup má zabránit předložení ústavní stížnosti, kterou kvůli dvojímu schvalování novely o pohonných hmotách chtěla předložit opozice.

Praha - Senát zamítne novelu o pohonných hmotách. Zachování zelené nafty pro zemědělce, kterou měla novela přinést, ale vloží do návrhu na zvýšení tabákové daně. Novinářům to řekl předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD).

Senátní postup, který by ještě musela potvrdit Sněmovna, tak pomůže zabránit předložení ústavní stížnosti, kterou kvůli spornému dvojímu schvalování novely o pohonných hmotách chtěla předložit opozice.

Důvodem pro stížnost bylo to, že Sněmovna nejprve zachování zelené nafty schválila společně se snížením spotřební daně z benzinu a nafty. Kvůli odporu ministra financí Andreje Babiše (ANO), podle něhož by toto snížení připravilo státní rozpočet až o 14 miliard korun ročně, ale po dvou dnech své rozhodnutí změnila a snížení spotřební daně na pohonné hmoty odmítla.

Zvýšení spotřební daně z cigaret a tabákových výrobků vláda předložila kvůli požadavkům EU. Krabička cigaret by od příštího roku mohla zdražit o tři až čtyři koruny. Za současné ceny by bylo možné cigarety prodávat zpravidla maximálně čtyři až pět měsíců po přijetí novely.

autor: ČTK | 26. 8. 2014 11:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama