Foto: Na rekreaci s kolegy? Tak vypadají podnikové chaty velkých firem v 21. století

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Energetická firma prodala i tříhvězdičkový hotel Vydra v Srní na Šumavě. Koupila jej plzeňská stavební společnost Mene Industry.
Rozšířenou síť vlastních rekreačních zařízení má nadále Česká pošta. Většina z 32 objektů je určena pouze pro zaměstnance. Některá jsou ale k dispozici i veřejnosti, například rekreační a školící zařízení Moravec na Vysočině. Kromě zděné budovy je součástí také 12 velkých a 27 malých chat.
V Moravskoslezském kraji vlastní Česká pošta školící a rekreační zařízení Vítkov-Podhradí. Pojme až 45 osob.
A například rekreační středisko České pošty v Luhačovicích má kapacitu 44 osob, nechybí ani konferenční místnost.
Foto: ČEZ
Markéta Zemánková Markéta Zemánková
Aktualizováno 22. 10. 2017 21:36
Skupina ČEZ se zbavuje svých posledních větších hotelů. Polostátní podnik prodal letos na jaře dva rekreační objekty a další plánuje nabídnout zájemcům hned, jak to bude možné. Některé další firmy však podnikové chaty pro své zaměstnance dál využívají a nemají v plánu je prodávat. Některé z nich jsou dostupné i pro veřejnost.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy