Foto: Státní opera po demolici. Oprava bude trvat ještě dva roky, umožní návrat do 19. století

Foto: Státní opera po demolici. Oprava bude trvat ještě dva roky, umožní návrat do 19. století
Nejméně kulturní místo v Praze. Mezi nádražím a dálnicemi u parkovacího domu stojí od roku 1888 budova pražského německého divadla.
Tenkrát to tu vypadalo jinak. Dnes je tu Státní opera.
Ministr kultury s ředitelem Národního divadla si vzali do opery přilby.
Od března tu probíhá rekonstrukce za 860 miliónů korun.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
17. 10. 2017 18:48
V budově Státní opery Praha končí bourací práce, staticky se zajišťují bývalé sklady topiva, z nichž budou zkušebny, a zdí se orchestřiště, které bude větší než dříve. Po rekonstrukci se mimo jiné zkrátí cesta kulis na jeviště, které se tak budou méně ničit, a zlepší se akustika, kterou narušovalo pronikání hluku z magistrály. Otevřena by opera měla být ke konci roku 2019. Vedení divadla v úterý pozvalo na kontrolní den ministra kultury Daniela Hermana a novináře. Pozor! Obrázky mohou být pro milovníky opery drastické, varuje fotoreportér Ludvík Hradilek.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Šéftrenérem atletické reprezentace po Netscherovi bude Sluka

Nový šéftrenérem české atletické reprezentace byl jmenován Pavel Sluka. Od října ve funkci nahradí jiného bývalého tyčkaře Jana Netschera, který ji opustil v květnu po necelých dvou letech. Sluka dosud zastával post vedoucího sportovního úseku atletického svazu a byl u postupu českého týmu zpět do Superligy mistrovství Evropy družstev v Kluži i na olympijských hrách v Tokiu.

před 17 minutami

Slovenský prokurátor zrušil stíhání dvou novinářů

Slovenský prokurátor v úterý zrušil stíhání dvou novinářů z Denníku N, obviněných z vyzrazení utajované informace v článku z roku 2018, oznámil mluvčí prokuratury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy