Kupte si zámek, kapli nebo faru. Podívejte se, co teď nabízejí realitní kanceláře

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
U Moravských Budějovic je na prodej zámek Litohoř z 18. století, jehož součástí je více než 23 tisíc metrů čtverečních pozemků. V rozsáhlém areálu jsou také dvě bývalé hospodářské budovy, které jsou dnes částečně pronajaty.
Zámek Litohoř je kulturní památkou a je ve velmi dobrém stavu, v roce 2005 prošel opravou. Jeho cena je 12 500 000 korun.
Nedaleko Mělníku je na prodej barokní zámek Řepín. Původní tvrz z roku 1207 patřila řádu německých rytířů a na barokní zámek byla přestavena v 17. století.
Cena zámku je 20 650 000 korun, náleží k němu rozsáhlý anglický park a hospodářské budovy.
Foto: RE/MAX
Markéta Zemánková Markéta Zemánková
Aktualizováno 16. 7. 2017 13:46
Zajímavé historické stavby jsou na prodej po celé republice. Projděte si perly, které nabízí realitní kanceláře.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Při výbuchu v mešitě u Kábulu zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě poblíž afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy