Sto let penězokazectví v Česku: Ani nářadí shozené z mostu padělateli nepomohlo

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
10. 3. 2019 15:30
Koruna slaví letos sto let. A za celou tu dobu se padělatelé snažili a snaží vytvořit co nejvěrnější kopie, především kvůli vlastnímu obohacení, v minulosti ale i kvůli získání území či dokonce z politických důvodů. Zajímavé příběhy z oblasti penězokazectví představila Česká národní banka v rámci oslav výročí naší měny.
Padělky koruny za sto let její existence
Padělky koruny za sto let její existence | Foto: Zbyněk Pecák

Historie penězokazectví

Koruna slaví letos sto let. A za celou tu dobu se padělatelé snažili a snaží vytvořit co nejvěrnější kopie, především kvůli vlastnímu obohacení. V minulosti ale i kvůli získání území či z politických důvodů. Zajímavé příběhy z oblasti penězokazectví představila Česká národní banka v rámci oslav výročí naší měny.

Podívejte se, jaké bankovky byly v historii měny nejvíce padělány, a čtěte zajímavé příběhy některých "nejvýznamnějších" padělatelů. 

 

Právě se děje

před 50 minutami

Odchovanec Villarrealu Pedrito bude hrát za Zlín

Fotbalisty Zlína posílil španělský záložník Pedro Martínez. Třiadvacetiletý odchovanec Villarrealu přezdívaný Pedrito podle klubového webu podepsal s dvanáctým mužstvem tabulky smlouvu na dva a půl roku.

"Je to mladý, kreativní hráč, který prošel mládežnickou akademií Villarrealu. Slibujeme si od něho, že naší hře přinese myšlenku a tvořivost v útočné fázi," řekl generální manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Martínez si za A-tým Villarrealu zahrál pouze jednou v roce 2017 v Evropské lize. Po angažmá v třetiligovém celku UD Logroňés odešel loni v létě na Slovensko. Podzimní část aktuální sezony odehrál za Michalovce.

Po obránci Dominiku Simerském a útočníkovi Davisu Ikaunieksovi je Martínez třetí zimní posilou "Ševců".

Zdroj: ČTK
Další zprávy