K nejbohatším lidem světa patří i osm Čechů. V čele zůstal Kellner, Babiš si pohoršil

Ekonomika Ekonomika
7. 4. 2020 17:27
Oproti loňsku svět "zchudl" o 58 dolarových miliardářů. Zatímco loni jich americký časopis Forbes napočítal 2 153, letos k 18. březnu, kdy výčet dokončoval, došel k číslu 2095. Osmička Čechů, která se na seznam dostala i loni, z něj ale nevypadla. Prvenství si mezi nejbohatšími Čechy dál drží majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner.
Český premiér Andrej Babiš na summitu v Bruselu.
Český premiér Andrej Babiš na summitu v Bruselu. | Foto: Reuters

Andrej Babiš

Předseda vlády, bývalý ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš je podle aktuálního žebříčku Forbesu čtvrtým nejbohatším Čechem a v porovnání s nejbohatšími lidmi světa skončil na 616. pozici s 3,2 miliardy dolarů (80 miliard korun). 

Babiš, beneficient svěřenských fondů, v nichž je "zaparkovaný" holding Agrofert, si podle Forbesu pohoršil kvůli výraznému oslabení české koruny v poslední době. Loni podle Forbesu disponoval majetkem zhruba 3,5 miliardy korun.

Skupině Agrofert patří mediální skupina Mafra, která mimo jiné vydává deníky Mladá fronta a Lidové noviny a působí i na Slovensku. Agrofert je také největším subjektem v českém zemědělství a potravinářství, dvojkou v chemickém průmyslu a kromě médií je významným hráčem i v lesnictví.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

před 1 hodinou

Při výbuchu bomby v blízkosti školy v Kábulu zemřelo nejméně 25 lidí, dalších 50 jich bylo zraněno. Informovalo o tom afghánské ministerstvo vnitra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy