Kde prodávali špatný benzin a naftu? Nový seznam pump

Petr Kučera Petr Kučera
14. 2. 2014 6:35
ČOI loni uložila 60 pokut, projděte si je v přehledné mapě
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Celkem šedesát pokut v celkové výši 11,8 milionu korun uložila Česká obchodní inspekce během roku 2013 za prodej nejakostních pohonných hmot.

U čerpacích stanic odebrala 2495 vzorků motorových paliv, z nichž 2,9 procenta (73 vzorků) nevyhovělo požadavkům technických norem.

Zatímco poměr méně závažných odchylek od norem klesl, závažné odchylky zjistili kontroloři u vyššího počtu vzorků.

Nejvyšší pokutu, která loni nabyla právní moci, uložila inspekce společnosti Pap Oil. Za nedostatky zjištěné v únoru a březnu u čerpací stanice v Černošíně na Tachovsku má zaplatit 1,4 milionu korun.

Druhou nejvyšší pravomocnou pokutu dostala vloni společnost OMV Česká republika kvůli čerpací stanici na Cínovci (1,2 milionu korun). Na třetím místě je pak pokuta 1,1 milionu pro čerpací stanici společnosti Q group v obci Břest na hranici Olomouckého a Zlínského kraje.

Podrobný přehled pokut najdete v grafice na Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy