Foto: Kamiony se schovají pod zem, Spořilov získá víc zeleně a delší tramvaj

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Spořilovská spojka, která patří k vůbec nejvytíženějším silnicím v Praze, se dočká zastřešení. Zhruba 15 tisíc obyvatel městské čtvrti, kteří si dlouhodobě stěžují na hluk a emise z dopravy, se tak po letech dočká změny, o kterou dlouhodobě usilovali. (Na fotografii je současný stav)
"Pokud vše půjde podle plánu a nenastanou žádné komplikace, stavba zastřešení by mohla odstartovat v roce 2021," říká mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. (Vizualizace navrhovaného stavu.)
Právě TSK teď zahájila proces nezbytný k tomu, aby se stavba mohla uskutečnit. Na ministerstvo životního prostřední poslala projekt k posouzení. (Foto: současný stav.)
Následně se Praha pustí do výstavby dvou tubusů tunelů, které budou více než kilometr dlouhé. Jejich výstavba zabere přibližně dva roky. Další dva roky pak potrvají práce na venkovních úpravách. (Současný stav.)
Foto: Satra
Adam Váchal Adam Váchal
5. 3. 2018 19:50
Praha zažádala o první povolení potřebné pro zastřešení takzvané Spořilovské spojky. To má ulevit přibližně 15 tisícům lidí, kterým denně projíždí pod okny tisíce kamionů. Zastřešení vyjde město přibližně na dvě miliardy korun. Pokud vše půjde podle plánu, stavební práce by mohly odstartovat za tři roky.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy