Foto: Albert zkouší unikátní kompostér. Neprodané jídlo promění na humus za jediný den

Foto: Albert zkouší unikátní kompostér. Neprodané jídlo promění na humus za jediný den
Řetězec Albert testuje, zda je pro něj výhodnější dál vozit zbytky jídla do kompostárny, nebo měnit takzvané BRKO (biologicky rozložitelný komunální odpad) na humus přímo v prodejně.
Zbytky jídla vhodného pro rychlé rozložení na biologické hnojivo vznikají nejčastěji v oddělení ovoce a zeleniny.
Jsou to například listy, které lidé odlamují z kedluben přímo v prodejně, aby je zbytečně netahali v taškách.
Anebo salát, jehož lístky už začínají trochu osychat.... Když se takové jídlo, které je ještě k snědku, ale nesplňuje prvotřídní kvalitu, nepodaří prodat za výhodnou cenu, je tím nejlepším kandidátem na "potravu" pro kompostér.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
Aktualizováno 15. 4. 2017 23:11
Lidem vadí, když obchodníci vyhazují do popelnic neprodejné jídlo. Supermarkety se proto snaží dávat stravitelné kusy na charitu a zbytky pak omezují na minimum. Albert nyní zkouší v několika prodejnách jídlo kompostovat – nemusí se tak starat o odvoz. Podívejte se, jak takový turbokompostér funguje. Pro vstup do galerie klikněte na první fotografii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

První sjezd v nové sezoně SP lyžařek vyhrála Italka Goggiaová

První sjezd v nové sezoně Světového poháru v Lake Louise vyhrála italská lyžařka Sofia Goggiová. Druhá za obhájkyní malého glóbu byla Corinne Suterová ze Švýcarska.

Třicetiletá Goggiaová vyhrála s náskokem čtyř setin a připsala si osmnácté dílčí vítězství v seriálu v kariéře. Pro třetí místo si se ztrátou šesti setin dojela Cornelia Hütterová z Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy