easyJet udělá z letušek světlušky. Nové uniformy mají zvýšit bezpečnost na palubě

Roman Šitner
Aktualizováno 10. 11. 2015 13:51
Aerolinie easyJet u příležitosti dvacetiletého výročí působení na trhu zavádějí futuristické uniformy pro letušky s LED diodami a mikrofonem. Při nedostatku světla či nutnosti komunikovat s pilotem, posádkou či mezi sebou tak budou mnohem flexibilnější, nemusí se například zdržovat u palubního telefonu. Zatím budou fungovat v testovacím režimu.
Letušky v nových uniformách.
Letušky v nových uniformách. | Foto: easyJet

Praha - Nízkonákladové aerolinie easyJet slaví dvacet let na trhu a zkouší zavést "futuristickou" změnu. Letušky dostanou nové moderní uniformy s LED diodami a mikrofonem. V úterý je poprvé společnost předvedla na londýnském letišti v Lutonu.

V případě nedostatku světla či nutnosti komunikovat s pilotem, posádkou či mezi sebou tak budou mnohem flexibilnější. Budou na sebe vidět i při výpadku světla a budou spolu moct lépe mluvit bez nutnosti držet se u palubního telefonu.

Britská společnost chce novinkou demonstrovat, že se neustále snaží inovovat a je napřed před konkurencí. Nové uniformy, jakkoliv společnost věří, že pomohou posádce i cestujícím, ale budou zatím pouze v testovacím režimu.

"Naším hlavním zájmem je bezpečnost všech cestujících. Možnost pracovat na této průkopnické nové technologii je opravdu úžasná. Uniformy nejenže umožní lepší viditelnost v případě nouze, ale usnadní obsluhu cestujících," říká šéfka palubního personálu Tina Miltonová. Pokud se nové technologie osvědčí, stanou se součástí nových uniforem, které firma chystá.

Společnost easyJet je jednou z největších aerolinií světa. Ročně přepraví 68 milionů cestujících, má bezmála 250 letadel a 10 tisíc zaměstnanců. Celkem provozuje 768 různých linek. Na pražském letišti je největší zahraniční společností a nabízí spojení do Británie, Francie, Nizozemska a Itálie.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy