easyJet udělá z letušek světlušky. Nové uniformy mají zvýšit bezpečnost na palubě

Roman Šitner
Aktualizováno 10. 11. 2015 13:51
Aerolinie easyJet u příležitosti dvacetiletého výročí působení na trhu zavádějí futuristické uniformy pro letušky s LED diodami a mikrofonem. Při nedostatku světla či nutnosti komunikovat s pilotem, posádkou či mezi sebou tak budou mnohem flexibilnější, nemusí se například zdržovat u palubního telefonu. Zatím budou fungovat v testovacím režimu.
Letušky v nových uniformách.
Letušky v nových uniformách. | Foto: easyJet

Praha - Nízkonákladové aerolinie easyJet slaví dvacet let na trhu a zkouší zavést "futuristickou" změnu. Letušky dostanou nové moderní uniformy s LED diodami a mikrofonem. V úterý je poprvé společnost předvedla na londýnském letišti v Lutonu.

V případě nedostatku světla či nutnosti komunikovat s pilotem, posádkou či mezi sebou tak budou mnohem flexibilnější. Budou na sebe vidět i při výpadku světla a budou spolu moct lépe mluvit bez nutnosti držet se u palubního telefonu.

Britská společnost chce novinkou demonstrovat, že se neustále snaží inovovat a je napřed před konkurencí. Nové uniformy, jakkoliv společnost věří, že pomohou posádce i cestujícím, ale budou zatím pouze v testovacím režimu.

"Naším hlavním zájmem je bezpečnost všech cestujících. Možnost pracovat na této průkopnické nové technologii je opravdu úžasná. Uniformy nejenže umožní lepší viditelnost v případě nouze, ale usnadní obsluhu cestujících," říká šéfka palubního personálu Tina Miltonová. Pokud se nové technologie osvědčí, stanou se součástí nových uniforem, které firma chystá.

Společnost easyJet je jednou z největších aerolinií světa. Ročně přepraví 68 milionů cestujících, má bezmála 250 letadel a 10 tisíc zaměstnanců. Celkem provozuje 768 různých linek. Na pražském letišti je největší zahraniční společností a nabízí spojení do Británie, Francie, Nizozemska a Itálie.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy