easyJet udělá z letušek světlušky. Nové uniformy mají zvýšit bezpečnost na palubě

Roman Šitner
Aktualizováno 10. 11. 2015 13:51
Aerolinie easyJet u příležitosti dvacetiletého výročí působení na trhu zavádějí futuristické uniformy pro letušky s LED diodami a mikrofonem. Při nedostatku světla či nutnosti komunikovat s pilotem, posádkou či mezi sebou tak budou mnohem flexibilnější, nemusí se například zdržovat u palubního telefonu. Zatím budou fungovat v testovacím režimu.
Letušky v nových uniformách.
Letušky v nových uniformách. | Foto: easyJet

Praha - Nízkonákladové aerolinie easyJet slaví dvacet let na trhu a zkouší zavést "futuristickou" změnu. Letušky dostanou nové moderní uniformy s LED diodami a mikrofonem. V úterý je poprvé společnost předvedla na londýnském letišti v Lutonu.

V případě nedostatku světla či nutnosti komunikovat s pilotem, posádkou či mezi sebou tak budou mnohem flexibilnější. Budou na sebe vidět i při výpadku světla a budou spolu moct lépe mluvit bez nutnosti držet se u palubního telefonu.

Britská společnost chce novinkou demonstrovat, že se neustále snaží inovovat a je napřed před konkurencí. Nové uniformy, jakkoliv společnost věří, že pomohou posádce i cestujícím, ale budou zatím pouze v testovacím režimu.

"Naším hlavním zájmem je bezpečnost všech cestujících. Možnost pracovat na této průkopnické nové technologii je opravdu úžasná. Uniformy nejenže umožní lepší viditelnost v případě nouze, ale usnadní obsluhu cestujících," říká šéfka palubního personálu Tina Miltonová. Pokud se nové technologie osvědčí, stanou se součástí nových uniforem, které firma chystá.

Společnost easyJet je jednou z největších aerolinií světa. Ročně přepraví 68 milionů cestujících, má bezmála 250 letadel a 10 tisíc zaměstnanců. Celkem provozuje 768 různých linek. Na pražském letišti je největší zahraniční společností a nabízí spojení do Británie, Francie, Nizozemska a Itálie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy