Po 170 letech opět v plné kráse. Podívejte se na Negrelliho viadukt v proměnách času

Po 170 letech opět v plné kráse. Podívejte se na Negrelliho viadukt v proměnách času
Most se stal i svědkem mnoha dějinných událostí. Tato fotografie zachycuje vojáky Rudé armády u Negrelliho viaduktu v květnu 1945 během takzvané Pražské operace.
Stavbu Negrelliho viaduktu měl původně vést český stavitel železničních tratí Jan Perner, pod jehož dohledem vznikala například trať mezi Olomoucí a Prahou. V roce 1845 ale Perner tragicky zemřel při dopravní nehodě. Viadukt na 37 let starém snímku. Následují fotografie ze současnosti.
Ke zdražení vedlo zejména zjištění, že se některé z oblouků nachází v horším technickém stavu, než se předpokládalo.
Tatáž situace se opakovala v roce 1981, a sice nad holešovickým Bubenským nábřežím, kde tehdy také vznikl betonový nadjezd.
Foto: Vladimír Dinda
Adéla Očenášková Adéla Očenášková
Aktualizováno 3. 1. 2021 11:28
Téměř tři roky trvala rekonstrukce nejstaršího železničního mostu v Praze - Negrelliho viaduktu. Náklady na opravu se nakonec vyšplhaly na 1,9 miliardy korun. V provozu je už od jara, ale teprve na Den železničářů, který připadá na 12. září, byl slavnostně otevřen. Podívejte se na jednotlivé fáze rekonstrukce tratě, jež je v provozu 170 let, i historické fotografie stavby.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy