Po 170 letech opět v plné kráse. Podívejte se na Negrelliho viadukt v proměnách času

Po 170 letech opět v plné kráse. Podívejte se na Negrelliho viadukt v proměnách času
Most se stal i svědkem mnoha dějinných událostí. Tato fotografie zachycuje vojáky Rudé armády u Negrelliho viaduktu v květnu 1945 během takzvané Pražské operace.
Stavbu Negrelliho viaduktu měl původně vést český stavitel železničních tratí Jan Perner, pod jehož dohledem vznikala například trať mezi Olomoucí a Prahou. V roce 1845 ale Perner tragicky zemřel při dopravní nehodě. Viadukt na 37 let starém snímku. Následují fotografie ze současnosti.
Ke zdražení vedlo zejména zjištění, že se některé z oblouků nachází v horším technickém stavu, než se předpokládalo.
Tatáž situace se opakovala v roce 1981, a sice nad holešovickým Bubenským nábřežím, kde tehdy také vznikl betonový nadjezd.
Foto: Vladimír Dinda
Adéla Očenášková Adéla Očenášková
Aktualizováno 3. 1. 2021 11:28
Téměř tři roky trvala rekonstrukce nejstaršího železničního mostu v Praze - Negrelliho viaduktu. Náklady na opravu se nakonec vyšplhaly na 1,9 miliardy korun. V provozu je už od jara, ale teprve na Den železničářů, který připadá na 12. září, byl slavnostně otevřen. Podívejte se na jednotlivé fáze rekonstrukce tratě, jež je v provozu 170 let, i historické fotografie stavby.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Štybar skončil na Omloop Het Nieuwsblad po pádu v druhé stovce

Český cyklista Zdeněk Štybar měl v úvodní belgické jarní klasice Omloop Het Nieuwsblad pád a 76. ročník závodu dokončil se ztrátou ve druhé stovce. Vítězství v hromadném spurtu získal jeho kolega z týmu Deceuninck-Quick Step Davide Ballerini z Itálie.

Pětatřicetiletý Štybar dvousetkilometrový závod z Gentu do Ninove vyhrál v roce 2019 a dnes znovu útočil na přední umístění. Ještě 26 kilometrů před cílem byl v čelní skupině, kterou se pokoušel roztrhat nástupem jeho týmový kolega a mistr světa Julian Alaphilippe. Pak měl ale na rovném úseku silnice Štybar pád, po němž se jen těžce zvedal ze země. Na kolo nakonec nasedl a dojel na 125. pozici s odstupem čtyř a půl minuty.

Pro nejcennější výhru kariéry si dojel šestadvacetiletý cyklista elitního belgického klasikářského týmu Ballerini. Spurt rozhodl jednoznačným způsobem, za ním dojeli Brit Jake Stewart a Belgičan Sep Vanmarcke.

Cyklistický závod Omloop Het Nieuwsblad (WorldTour) - 200,5 km:

1. Ballerini (It./Deceuninck-Quick Step) 4:43:03, 2. Stewart (Brit./Groupama-FDJ), 3. Vanmarcke (Belg./Israel Start-Up Nation), 4. Haussler (Austr./Bahrajn Victorious), 5. Gilbert (Belg./Lotto Soudal), 6. Aranburu (Šp./Astana-Premier Tech) všichni stejný čas, …125. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -4:26.

Zdroj: ČTK
Další zprávy