Po 170 letech opět v plné kráse. Podívejte se na Negrelliho viadukt v proměnách času

Po 170 letech opět v plné kráse. Podívejte se na Negrelliho viadukt v proměnách času
Most se stal i svědkem mnoha dějinných událostí. Tato fotografie zachycuje vojáky Rudé armády u Negrelliho viaduktu v květnu 1945 během takzvané Pražské operace.
Stavbu Negrelliho viaduktu měl původně vést český stavitel železničních tratí Jan Perner, pod jehož dohledem vznikala například trať mezi Olomoucí a Prahou. V roce 1845 ale Perner tragicky zemřel při dopravní nehodě. Viadukt na 37 let starém snímku. Následují fotografie ze současnosti.
Ke zdražení vedlo zejména zjištění, že se některé z oblouků nachází v horším technickém stavu, než se předpokládalo.
Tatáž situace se opakovala v roce 1981, a sice nad holešovickým Bubenským nábřežím, kde tehdy také vznikl betonový nadjezd.
Foto: Vladimír Dinda
Adéla Očenášková Adéla Očenášková
30. 5. 2020 17:31
Téměř tři roky trvala rekonstrukce nejstaršího železničního mostu v Praze - Negrelliho viaduktu. Náklady na opravu se nakonec vyšplhaly na 1,9 miliardy korun. Podívejte se na jednotlivé fáze rekonstrukce i historické fotografie stavby, která se v pondělí znovu otevírá pro veřejnou dopravu. Ve stejný den uplyne přesně 170 let od prvního otevření Negrelliho viaduktu.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov. Nikdo není zraněný

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov, který jel za ním. Strojvedoucí rychlíku ale stačil zareagovat a vlak zastavil. Událost se obešla bez zranění, nevznikla ani žádná hmotná škoda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy