Úhrada léčby i pohřbu: Emirates zavádí pojištění zdarma, chtějí zpět získat zákazníky

ČTK ČTK
29. 7. 2020 10:50
Letecká společnost Emirates jako první aerolinka zdarma nabídne svým zákazníkům pojištění pro případ nákazy koronavirem na palubě. Doufá, že tím přiměje lidi opět létat. V úterý o tom informoval zpravodajský web BBC. Pojištění od Emirates pokryje léčbu, hotelovou karanténu a dokonce i náklady na případný pohřeb.
Letadlo společnosti Emirates
Letadlo společnosti Emirates | Foto: ČTK

Protikoronavirová opatření letecký průmysl těžce zasáhla. Dříve v tomto měsíci Emirates, které jsou gigantem v oblasti dálkových letů, BBC sdělily, že by v důsledku koronavirové krize mohly zrušit až 9000 pracovních míst, před současnou krizí přitom měla společnost kolem 60 000 zaměstnanců.

"Víme, že lidé chtějí létat v době, kdy se po celém světě postupně otevírají hranice, chtějí ale mít flexibilitu a záruky pro případ, že by se při jejich cestě stalo něco neočekávaného," uvedl šéf společnosti šajch Ahmed bin Saíd Maktúm.

Společnost uvedla, že nabídka koronavirového pojištění bude zavedena bezprostředně a platí 31 dní od začátku klientovy cesty. Nabídka platí do října. Toto pojištění bude zákazníkům poskytováno zdarma bez ohledu na to, v jaké třídě a kam cestují. Rovněž bude platit automaticky, takže nebude nutné se registrovat. Hrazena v rámci pojištění bude léčba do výše až 150 000 eur (3,9 milionu Kč). V případě nakažení v letadle bude hrazena také možná karanténa v hotelu, a to do výše 100 eur denně (2600 Kč) po dobu dvou týdnů. Pokud by pasažér s covidem-19 zemřel, bude z pojištění vyplaceno 1500 eur (39 000 Kč) na pohřeb.

Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) v aktualizovaném výhledu uvedlo, že světová letecká osobní doprava dosáhne úrovně před koronavirovou krizí nejdříve v roce 2024. Minulý měsíc sdělilo, že odvětví letecké dopravy bude mít letos kvůli dopadům koronaviru zřejmě ztrátu kolem 84 miliard dolarů (1,98 bilionu Kč). Pokud se jeho prognóza naplní, půjde o nejhorší rok v dějinách letecké dopravy.

Video: Přelet prázdného letiště Ruzyně v době koronavirové krize

Přelet prázdného letiště Ruzyně v době koronavirové krize | Video: Jiří Pruša, Flying Revue
 

Právě se děje

před 8 minutami

Judista Krpálek vyhrál turnaj European Open v Praze

Judista Lukáš Krpálek vyhrál turnaj European Open v Praze. Olympijský vítěz porazil ve finále kategorie nad 100 kg Ukrajince Oleksandra Gordijenka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy