Česká pálenka chutná. Dva tuzemští výrobci lihovin získali medaile na soutěži v USA

ČTK ČTK
15. 5. 2018 14:26
Palírna Radlík v Jílovém u Prahy získala tří stříbrné medaile a Baron Hildprandt palírny v Blatné zlatou medaili. Loni si stříbro odnesla Becherovka.
Baron Hildprandt palírny v Blatné.
Baron Hildprandt palírny v Blatné. | Foto: Lihovar Blatná

Praha - Dva čeští výrobci lihovin uspěli na jedné z největších soutěží lihovin World Spirits Competition 2018 v San Francisku. Palírna Radlík v Jílovém u Prahy získala tří stříbrné medaile a Baron Hildprandt palírny v Blatné zlatou medaili. Celkem bylo hodnoceno téměř 2500 lihovin od výrobců ze 65 zemí.

Z Palírny Radlík získala stříbrnou medaili tradiční pálenka z jablek uzrálá v dubových soudcích i originální bezinková pálenka v kategorii Eau de Vie. Destilát z vinných hroznů stejným způsobem uspěl i v kategorii vinných brandy a koňaků v konkurenci zvučných jmen jako Camus, Martell, Rémy Martin. Zámecká palírna v Blatné získala za hruškový likér Baron Hildprandt zlatou medaili.

Palírna Radlík je kombinací pěstitelské pálenice a malého ovocného lihovaru. Své produkty tvoří v tradiční měděné dvoukotlové destilační aparatuře malého objemu.

"Po opakovaných úspěších na vizovickém Trnkobraní a Flora koštu Olomouc jsme našli odvahu prezentovat naše komerční produkty i ve světové konkurenci," uvedl hlavní destilatér Kamil Kutina.

České lihoviny v soutěži bodovaly i loni mj. stříbrnou medailí pro bylinný likér Becherovka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy