Stát poráží Telefóniku O2, pokuta 205 milionů platí

Tomáš Fránek
30. 7. 2009 10:51
Firma zažalovala Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, ale neuspěla

Brno - Rekordní pokuta ve výši 205 milionů korun pro společnost Telefónica O2 (dříve Český Telecom) platí. Firma neuspěla s odvoláním u Nejvyššího správního soudu.

Ten zamítl stížnost firmy, která tvrdila, že pokutu dostala nespravedlivě. Soud zatím zveřejnil pouze to, že stížnost firmy zamítá, zdůvodnění rozhodnutí bude vypracováno později.

Pokutu udělil antimonopolní úřad za to, že nabídka volných minut bránila přechodu zákazníků ke konkurenci a nutila je telefonovat s Českým Telecomem.

Zákazníci museli firmě platit paušální poplatek, i když užívali služby alternativního operátora. Když k němu dostali volné minuty, nechtěli o ně přijít a alternativní operátory nevyužívali. Kritizované tarify Český Telecom nakonec zrušil.

Operátor se hájil tím, že vždy nabízel tarif, který žádné volné minuty v rámci měsíčního paušálu neobsahoval.

"To v praxi znamená, že člověk, který chtěl volat výhradně prostřednictvím alternativních operátorů, měl vždy možnost zvolit si cenový plán bez volných minut," řekl už dříve mluvčí Telecomu Vlastimil Sršeň.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy