Šéf ČEZ koupil s manželkou obchodní centrum

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
13. 7. 2011 9:35
Nákup obchodního centra je první veřejně známou investicí Romanovy rodiny
Odkoupení obchodního centra je podle HN první veřejně známou investicí Martina Romana.
Odkoupení obchodního centra je podle HN první veřejně známou investicí Martina Romana. | Foto: CSR Fórum

Praha - Šéf ČEZ Martin Roman investoval spolu se svou manželkou do obchodního centra na pražském sídlišti Lužiny. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Od řetězce Billa centrum odkoupila společnost OC Lužiny, kde má Lenka Romanová poloviční podíl, druhou část firmy vlastní EUDI Invest, která patří do skupiny firem londýnské Urban Developers & Investors.

"Vložili jsme do projektu peníze, je to aktivita hlavně mojí ženy. Nemám moc možností, kam investovat, abych nebyl nařčen z konfliktu zájmů, a to v tomto případě opravdu nehrozí," řekl deníku Roman.

Kdo jsou investoři a vlastníci Urban Developers a čí peníze tedy skupina zhodnocuje, podle HN nelze z veřejných zdrojů zjistit. Roman vyloučil, že by tu on či jeho žena měli vlastní kapitál. "Je to jen náš společník, nic víc," řekl Hospodářským novinám.

Martin Roman patří mezi nejlépe odměňované manažery v zemi, jeho hrubý příjem dosahuje měsíčně půl milionu korun. Část výdělku šéf ČEZ dává na charitu a vzdělávací projekty, jeho další investiční aktivity nejsou známé.


 

Právě se děje

před 2 hodinami

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy