reklama
 
 

Šéf Budvaru Boček rezignuje na svou funkci, pivovar opustí po více než 30 letech

Aktualizováno 1. 11. 2016 19:32
Ředitel pivovaru Budvar Jiří Boček rezignuje na svou funkci. Podle serveru Seznam.cz svůj post po 25 letech opouští kvůli svému zdravotnímu stavu. Mluvčí Budvaru Petr Samec řekl, že v následujících týdnech do konce roku bude podnik fungovat beze změn. O novém šéfovi pivovaru rozhodne výběrová komise.

České Budějovice - Dlouholetý ředitel českobudějovického pivovaru Budvar Jiří Boček ke konci roku rezignuje na svou funkci. Informoval o tom ministr zemědělství Marian Jurečka, který tak potvrdil informaci serveru Seznam.cz. Podle webu je důvodem rezignace Bočkův zdravotní stav. Ministerstvo zemědělství je zřizovatelem národního podniku Budvar.

Devětapadesátiletý Boček vede pivovar od roku 1991. Před pár dny obdržel od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Boček v Budvaru strávil více než 30 let, do národního podniku nastoupil v roce 1984 jako technolog. Letos Boček získal Výroční cenu České a moravské pivovarnické akademie za rok 2015.

"Neuvádí žádné důvody. Já ji (rezignaci) respektuji a přijímám ji. Počítám s tím, že vypíšu výběrové řízení v příštích několika málo týdnech," sdělil ministr, podle kterého o novém řediteli národního podniku rozhodne výběrová komise. "Pokud by se to nestihlo, tak logicky bude pověřen vedením někdo z nejvyššího managementu Budvaru," dodal ministr.

Podle Jurečky je Boček jednou z nejvýraznějších osobností pivovarnictví v České republice v novodobé historii. "Považuji ho za neskutečného odborníka, který prošel od svého mládí a vyučení celým pivovarem, až se vypracoval na tu nejvyšší pozici," uvedl Jurečka, podle něhož je Boček i jedním z nejlepších manažerů v republice.

Mluvčí Budvaru Petr Samec řekl, že v následujících týdnech do konce roku bude podnik fungovat bez změn. "Pivovar bude pokračovat v plnění obchodních a hospodářských cílů v souladu s plánem pro rok 2016," uvedl Samec. Potvrdil, že důvody rezignace nebyly v dopise ministru Jurečkovi uvedeny.

Budvar zvýšil za posledních šest let výstav z 1,25 milionu na stávajících 1,6 milionu hektolitrů. Vyváží pivo do 76 zemí světa. Pivovar, který byl založen 15. dubna 1895, se od roku 1967 nazývá národní podnik Budějovický Budvar. Je posledním českým pivovarem, který vlastní stát.

autor: ČTK | 1. 11. 2016 17:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama