Prodejce sportovního oblečení Lifestyle Sports končí

Ekonomika Ekonomika
9. 4. 2010 11:16
Již dříve oznámila ukončení činnosti v Česku firma Halfords
V nákupních centrech zbydou po obchodech Lifestyle Sports volné plochy
V nákupních centrech zbydou po obchodech Lifestyle Sports volné plochy | Foto: Jan Langer

Praha - Jen dva a půl roku vydržel největší irský prodejce sportovního oblečení Lifestyle Sports působit na území ČR. Nyní končí. Informace se objevila na internetových stránkách firmy. "Společnost Lifestyle Sports ukončila prodejní činnost na území ČR. V současné době jsou veškeré prodejny společnosti uzavřeny," píše se doslova v prohlášení.

Hlavním důvodem je podle informací ČTK ztráta více než půl miliardy korun v hospodářském roce 2009.

Firma v roce 2007 převzala 22 původních prodejen City Sport a prodávala v nich značkové sportovní zboží. Plánovala rozšířit počet prodejen na 70. Tyto plány ale už neuskuteční. Do jejích současných 24 prodejen už lidé nakupovat nemohou přijít. 

Krize vyhání firmy z Česka

Lifestyle Sports  vzniká v roce 1979 a jen v domovském Irsku provozuje desítky obchodů.

Krizi v Česku nepřežily i některé další mezinárodní firmy a byly zde nuceny ukončit své obchodní aktivity. Například před několika dny oznámila britská společnost Halfords, že v tuzemsku uzavře letos v létě veškeré své prodejny. V nich prodávala automobilové náhradní díly, autodoplňky a třeba také jízdní kola.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědky středečního loupežného přepadení u stanice metra Hloubětín

Pražští kriminalisté hledají svědky, kteří by jim mohli objasnit loupežné přepadení staršího muže ve středu před půlnoci u stanice metra Hloubětín. Podezřelého již zadrželi a v případě odsouzení mu hrozí za loupež až 12 let za vězení, uvedl v pátek policejní mluvčí Richard Hrdina. Co napadenému útočník ukradl, s ohledem na vyšetřování případu nechtěl mluvčí specifikovat.

Útočník napadl muže ve středu kolem 23:30 a způsobil mu těžkou újmu na zdraví, uvedl Hrdina a doplnil, že pachatele v červené bundě zachytila kamera, když se pohyboval po vestibulu metra a obtěžoval cestující.

Policie záznam kamery zveřejnila na svém webu a jsou na něm zachyceni i dva muži, kteří byli s podezřelým na nástupišti a mohli by policistům poskytnout informace k případu. Podle mluvčího se ale mají obrátit na linku 158 nebo kteroukoli policejní služebnu všichni, kteří se v době činu pohybovali v okolí stanice metra Hloubětín a podezřelého viděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy