iPad si mohou koupit i Češi. Ale neoficiálně

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
8. 4. 2010 15:46
Internetoví obchodníci berou registrace, pevná cena je už inzerována na aukčním portálu aukro
Foto: Reuters

Praha - Jen několik dní po svém uvedení na trh v USA si nový tablet iPad společnosti Apple mohou koupit i zákazníci v Česku. Z průzkumu agentury ČTK vyplývá, že ho prodávají takzvaní šedí dovozci na internetových serverech.

Oficiální prodej zatím na českém trhu zahájen nebyl, není ani znám termín, kdy se tak stane. Česko totiž přijde na řadu až po takových zemích, jako je Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Španělsko, Švýcarsko a Velká Británe, kde budeu prodeje zahájeny ještě tento měsíc.

Předpokládaný zájem o iPady je podle Tomáše Hodbodě ze srovnávače cen Heureka.cz obrovský. "Proto se nabídky v českých internetových obchodech objevují již nyní a některé e-shopy přijímají nezávazné objednávky, které budou vyřizovat postupně podle data rezervace. Postup bude tedy podobný jako v USA," řekl ČTK.

Orientační cena začíná na 12 999 Kč za iPad s pamětí 16 GB, iPad se 64 GB se nabízí od 17.999 Kč.

Nakupovat lze i na aukru

iPad, který ale zatím nepodporuje češtinu, je možné  koupit i na největším tuzemském aukčním serveru Aukro. Není ani nutno zúčastňovat se dražby, je možno koupit rovnou v rámci takzvané nabídky "kup teď. S pamětí 32GB je k mání za 15900Kč, verze 64GB je o dva tisíc dražší.  

iPad se začal na americkém trhu prodávat v sobotu za cenu od 499 dolarů, což je necelých deset tisíc korun. Dosud firma prodala půl milionu kusů. Již se také objevily první negativní ohlasy od uživatelů. Těm se nelíbí například dobíjecí režim přístroje, neúplná kompatibilita s ostatními zařízeními Apple či horší dostupnost připojení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy