Potravinový doplněk z USA obsahoval zakázanou látku

ČTK ČTK
4. 7. 2013 15:26
Státní zemědělská a potravinářská inspekce zadržela zásilku na letišti
Výrobek s názvem Nature's Plus Commando 2000 obsahoval látku N-acetylcysteine, jejíž přítomnost v potravinách české zákony zakazují
Výrobek s názvem Nature's Plus Commando 2000 obsahoval látku N-acetylcysteine, jejíž přítomnost v potravinách české zákony zakazují | Foto: SZPI

Brno - Státní zemědělská a potravinářská inspekce zadržela ve spolupráci s Celní správou ČR na letišti v Praze-Ruzyni zásilku potravinového doplňku z USA.

"Výrobek s názvem Nature's Plus Commando 2000 totiž obsahoval látku N-acetylcysteine, jejíž přítomnost v potravinách české zákony zakazují," informoval mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Látka má vliv na regeneraci svalů, působí jako antioxidant a využívají ji obzvláště kulturisté po tréninku. V zásilce bylo 51 balení po 60 tabletách. Inspekce s Celní správou zachytily zásilku s nepovoleným obsahem při dokladové kontrole.

Informaci vložila Státní zemědělská a potravinářská inspekce do nadnárodního systému rychlého varování RASFF.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Užíváte potravinové doplňky?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy