Poště vypadl systém, nešlo zaplatit složenky

Ekonomika Ekonomika
30. 11. 2011 17:06
Na všech pobočkách lze jen vyzvedávat a posílat dopisy a balíky, jiné služby nefungují
Dopis a balík poslat a vyzvednout lze, online služby ale nefungují.
Dopis a balík poslat a vyzvednout lze, online služby ale nefungují. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Poslat balík, dopis, nebo vyzvednout doporučenou zásilku sice na pobočkách České pošty ve středu před pátou odpoledne možné bylo, na všech poštách ale vypadly online služby.

Informoval o tom server iDnes. Podle něj nefungovaly tři hodiny platby Sipo, výplata složenek nebo služby Czech Point. Nefunguje ani pošta online, kterou využívají zejména velcí zákazníci jako jsou internetové obchody.

"Jedná se o výpadek kritického prvku centrální komunikační infrastruktury České pošty. Je to hardwarová chyba. Velmi se omlouváme našim klientům za vzniklé potíže, na závadě pracujeme a v nejbližší době by měla být odstraněna," uvedla pro iDnes mluvčí pošty Marta Selicharová.

Po sedmnácté hodině začaly pošty fungovat opět normálně.


 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 4 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy