Nová doba: Blesk už vám dodá i plyn. Od ČEZu

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
2. 1. 2014 14:05
Vydavatelství Ringier Axel Springer představí novou "produktovou řadu" BleskPlyn
Foto: Isifa/Thinkstock

Praha - Vydavatelství Ringier Axel Springer CZ, které vydává bulvární deník Blesk, se pouští do nového odvětví. Po mobilních službách pod názvem BleskMobil nyní začne lidem nabízet i plyn.

Dodávky má v rámci nové "produktové řady" pojmenované BleskPlyn zajistit největší alternativní dodavatel zemního plynu na tuzemském trhu, společnost ČEZ Prodej.

Novinku chce vydavatelství veřejnosti představit společně se zástupci ČEZu v úterý 7. ledna.

Ringier tak jde opět ve šlépějích mateřské společnosti Axel Springer, která v Německu kromě virtuálního operátora Bild Mobile provozuje i značku Bild Energie. Na tamním trhu se dostala mezi pět největších dodavatelů plynu.

Podobně jako u BleskMobilu, který byl prvním virtuálním operátorem v Česku, se dá předpokládat, že produkt bude chtít zákazníky zaujmout zejména cenou. „Blesk plyn nabídne výhodné dodávky plynu spolu s prvotřídními zákaznickými službami," uvádí Ringier bez bližších podrobností na pozvánce na tiskovou konferenci, kde produkt představí.

Virtuální operátor Blesk Mobil na českém trhu funguje v síti operátora Telefónica Czech Republic od listopadu roku 2012. Za více než rok svého působení získal přes 300 tisíc klientů a zatím je největším virtuálem.

Stejné postavení má mezi alternativními dodavateli zemního plynu také skupina ČEZ. Ta zákazníkům plyn nabízí od poloviny roku 2010. Od té doby získala přes 317 tisíc odběratelů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy