Největší banka v Česku vydělává o čtvrtinu víc

Ekonomika Ekonomika
12. 5. 2010 14:20
ČSOB za první čtvrtletí zvýšila čistý zisk na 3,88 miliardy korun.

Praha - Největší tuzemská banka podle objemu spravovaných peněz, Československá obchodní banka, vydělala v prvním čtvrtletí roku 3,88 miliardy korun. Výrazně tedy zvýšila svůj čistý zisk - oproti loňsku o čtvrtinu.

ČSOB dnes konsolidované a neauditované výsledky oznámila v tiskové zprávě.

Výrazný růsz zisku oznámila také majitelka ČSOB, belgická bankovní skupina KBC.

V minulých měsících KBC oznámila, že prodá část ČSOB na pražské burze. Spekulovalo se dokonce o termínu, kdy se mělo s akciemi ČSOB začít obchodovat: o dubnu 2010.

"Evropské komisi jsme se zavázali, že uvedeme menšinový podíl v ČSOB na akciový trh. Česko však pro nás zůstává jedním z hlavních trhů," řekla nedávno v této souvislosti mluvčí KBC Group Viviane Huybrechtová.

Cena, kterou by KBC mohla získat za celou bankovní skupinu ČSOB, se odhaduje na 200 miliard korun.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy