Lidé sází stále více. Fortuně rostou zisky

Radek Pecák Radek Pecák
24. 8. 2010 12:00
Jen ve Fortuně letos lidé prosázeli už přes sto milionů Eur

Praha, Amsterodam - Lidé, kteří sází stále více, pomohli k dobrým ekonomickým výsledkům společnosti Fortuna Entertainment Group (Fortuna). Fortuna, která působí na trzích v Polsku, České republice, Slovensku a Maďarsku, dosáhla podle předběžných finančních výsledků hodnoty přijatých sázek za první polovinu letošního roku téměř 192 mil. EUR.

To podle zveřejněné tiskové zprávy představuje meziroční nárůst ve výši přibližně 12 procent.

„V uplynulém období jsme potvrdili, že jsme připraveni rychle reagovat na jakoukoli novou příležitost, která se naskytne na trhu, jak ukazuje náš úspěšný růst v online sázení. Pro další období považujeme zejména Polsko za trh s velmi dobrým potenciálem a místo, kde chystáme další rozvoj sítě fyzických poboček i (pokud to legislativa umožní) platformy pro online sázení," uvedl generální ředitel Fortuna Entertainment Group Jiří Bunda.

V ČR objem sázek vzrostl o pětinu

Hrubé výhry (Gross Win) dosáhly 45,4 mil. EUR (nárůst o 10 %), ve srovnání s 41,1 mil. EUR v předchozích šesti měsících. EBITDA skupiny vzrostla v prvním pololetí letošního roku o 11% na úroveň 11.61 mil. EUR oproti 10,48 mil EUR ve stejném období roku 2009.

Na dobrém hospodaření se výrazně podílely zejména neustále rostoucí tržby z online sázení, které Fortuna nově spustila na slovenském a českém trhu i prostřednictvím mobilních a chytrých telefonů. K pozitivním výsledkům přispělo rovněž sázení „live" (sázky podávané v reálném čase v průběhu sportovní události) a zaměření na rozvoj a efektivnost pobočkové sítě na všech stávajících trzích. Prostřednictvím své dceřiné společnosti FortunaWin registrované na Maltě začala Fortuna navíc v červnu nabízet internetové sázení v Maďarsku.

V České republice objem sázek rostl ještě více. Celkové přijaté sázky FORTUNY ČR se v prvním pololetí zvýšily o 20,2 % na 100,5 milionů EUR oproti 83,6 milionů EUR ve srovnatelném období 2009. „Podobně jako v předcházejících letech jsme i v prvním pololetí roku 2010 nadále posilovali svou pozici na trhu," uvedl generální ředitel FORTUNA ČR Martin Todt.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy