iPhone má problém: Zahřívá se do růžova a ztrácí signál

Ekonomika Ekonomika
7. 7. 2009 22:39
Když se nový iPhone přehřeje, nesmí se používat, dokud zase "nezchladne"

Cupertino - Apple má problém. Jeho modernizovaný iPhone 3GS se přehřívá natolik, že to ohrožuje jeho funkčnost.

"Pocítil jsem, že přístroj je najednou horký. Velmi, velmi horký. Nejen vzadu, ale také po celé délce přední strany," svěřil se jeden z redaktorů časopisu PC World.

Podobné stížnosti na přehřívání nového supermoderního komunikátoru v posledních týdnech zaplavily internetové diskuse. Některá média, jako například francouzský Journal Du Geek, dokonce zveřejnila fotografii, na které bílá zadní strana telefonu horkem zrůžověla.

Apple: Nepoužívejte přístroj v létě

Kalifornský výrobce už byl nucen vydat návod "jak udržet iPhone v přijatelných provozních teplotách". Mimo jiné v něm radí používat ho v teplotách od 0 do 35 stupňů Celsia a naopak nepoužívat "v horkých podmínkách nebo na přímém slunci".

S létem v plném proudu bude přitom velmi obtížné tyto podmínky dodržet, aniž by používání a tedy i koupě funkcemi vyšperkovaného komunikátoru ztratilo smysl. Zvlášť v jižních státech USA včetně samotné Kalifornie.

Ve svých instrukcích například Apple říká, že se komunikátor, který umožňuje i satelitní navigaci, nemá používat v autech, kde je za horkých dní vysoká teplota. Ze stejných důvodů se na něm nesmí příliš dlouho hrát hudba.

"Telefonoval jsem asi 20 minut a musel jsem si zapnout reproduktor. Tak nepříjemně se přístroj zahřál," popsal další uživatel potíže i se samotnou primární funkcí mobilního telefonu. I sám Apple přiznává, že přehřátí může vést ke slabšímu signálu.

iPhone potřebuje zchladit

Uživatelé se tak zatím musejí řídit radou firmy a dát na výstražný signál, který jim před hrozícím přehřátím přístroj dává: "iPhone se potřebuje zchladit, než ho budeš moct použít."

Foto: Reuters

Odborníci na spotřební elektroniku tipují za zdroj potíží baterii komunikátoru. iPhone 3GS tak přichází o další prvek, kterým měl předčit svého předchůdce iPhone 3G - delší životnost baterií. Přehřáté přístroje se velmi rychle vybíjejí.

Pro Apple to ale podle nich může znamenat problém. Vadná "bílá řada" nového iPhonu 3GS byla totiž vyrobena ve velkých sériích. Aaron Vronko z firmy Rapid Repair specializující se na opravy iPodů a iPhonů odhadl pro britský Telegraph rozsah problému na "desítky, ne-li stovky tisíc přístrojů, možná i víc".

Nový iPhone 3GS měl být dvakrát rychlejší než předchozí model a kromě "lepších" baterií je vybaven i zdokonaleným fotoaparátem a funkcí nahrávání videozáznamu.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy