Hummer Made in China? Vůdcům z Pekingu se to nezdá

Tomáš Fránek
26. 6. 2009 13:03
Peking zřejmě neschválí plány na nákup značky Hummer
Hummer byl letos k vidění pouze na stánku Dakar teamu. Vlastní stánek značka neměla.
Hummer byl letos k vidění pouze na stánku Dakar teamu. Vlastní stánek značka neměla. | Foto: Veronika Skálová

Peking - Čínské úřady s největší pravděpodobností odmítnou povolit firmě Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery koupi značky Hummer.

Koupě  Hummera podle informací zveřejněných čínských rozhlasem nezapadá do plánů Číny zaměřit výrobu aut na malé a energeticky úsporné vozidla.

Čínské firmy totiž musí při zahraničních nákupech  požádat o souhlas příslušný úřad, kterým je Komise pro rozvoj a reformy.

 Komise kromě toho pravděpodobně oznámí domácí automobilce, že nemá ani dostatek zkušeností s výrobou auta tohoto typu, napsala agentura Reuters s odvoláním na rozhlas.

Tengzhong Heavy Industrial Machinery oznámila koupi značky Hummer na začátku června.

Prodej se má uzavřít ještě letos a jde o jednu z největších zámořských akvizic v automobilovém průmyslu ze strany čínského investora.

"Budeme investovat do značky Hummer a jejích výzkumných a vývojových kapacit, což Hummeru umožní lépe uspokojovat poptávku po nových produktech, jako jsou vozy s nižší spotřebou," uvedla čínská firma, pro kterou je transakce prvním vstupem do automobilového sektoru.

Experti spekulovali  o tom, že GM by prodejem mohla získat zhruba 100 milionů dolarů (1,85 miliardy korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy