ETA Hlinsko patří majiteli sítě obchodů Euronics

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
6. 10. 2011 10:31
Majitel firmy prodal ETU společnosti HP Tronic

Hlinsko - Tradiční česká značka domácích spotřebičů ETA změnila majitele. Investiční skupina Benson Oak podnikatele Gabriela Eichlera prodala svůj stoprocentní podíl společnosti HP Tronic, která vlastní řetězec elektroprodejen Euronics.

Pro ČTK to uvedla předsedkyně odborové organizace Alena Šírová s tím, že s odbory vlastník o prodeji předem nejednal. Nákup později potvrdil také mluvčí sítě Euronics.

"Prodej nebyl dopředu komunikován, informace přišla dnes ráno," uvedla Šírová.

"Koupě společnosti ETA je významným krokem k naplnění naší strategie na trhu drobných domácích spotřebičů. Máme s distribucí této jedinečné značky dlouholeté zkušenosti a její pevné začlenění do našeho portfolia nám umožní lépe řídit vývoj produktů a pružněji reagovat na měnící se potřeby zákazníků", uvedl k transakci generální ředitel společnosti HP Tronic Daniel Večeřa.

ETA v síti 35 prodejen

Společnost ETA Hlinsko byla založena v rocce 1943 jako Elektrotechnická společnost akciová, tedy ESA. Ochranná známka ETA se poprvé objevila v roce 1960. Loni podle předběžných neauditovaných výsledků ztrátu o šest milionů na 25 milionů korun.

Firma HP Tronic, založená v roce 1990 ve Zlíně, je lídrem na českém trhu domácích elektrospotřebičů, spotřební elektroniky, mobilních telefonů a fotoaparátů. Vlastní a provozuje síť 35 maloobchodních prodejen, které jsou součástí evropské sítě Euronics. V roce 2010 dosáhla společnost HP Tronic tržeb 7,1 miliardy korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Brazilská komise doporučila obvinit prezidenta Bolsonara, vadí jí jeho přístup k pandemii

Vyšetřovací komise horní komory brazilského parlamentu doporučuje obvinit prezidenta Jaira Bolsonara a desítky dalších činitelů z několika trestných činů kvůli jejich přístupu k pandemii covidu-19. Informují o tom místní média s odkazem na zprávu, která má být zveřejněna ve středu a o níž mají senátoři hlasovat 26. října. Podle analytiků sice není pravděpodobné, že by prokuratura stíhání prezidenta zahájila, závěry komise ale mohou Bolsonarovi uškodit v prezidentských volbách, jež se mají konat příští rok. Bolsonaro už dříve vyšetřování komise označil za frašku.

Senátní komise za téměř půl roku vyslechla desítky expertů i vládních činitelů, jejichž výpovědi mohli Brazilci sledovat v televizi. Ve zprávě, která má bezmála 1200 stran, viní prezidenta zejména z toho, že odmítal koronavirová opatření zaváděná brazilskými guvernéry, doporučoval proti nemoci covid-19 vědecky neověřené medikamenty a obstrukcemi zpozdil dodávky vakcín proti covidu. Tím přispěl k jeho šíření a k úmrtí spojených s covidem, jichž dvousetmilionová Brazílie eviduje na 604 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy