Do příštího roku přijde o práci 10 milionů Evropanů

jem
29. 10. 2009 17:36
Konfederace evropského podnikání BusinessEurope předpovídá, že v letošním a příštím roce přijde o práci 10 milionů Evropanů.

Brusel - Evropským firmám a podnikatelům je podle konfederace BussinesEurope potřeba pomoci s vytvářením pracovních míst. Podle generálního ředitele BussinesEurope Philippe de Bucka je třeba podporovat větší flexibilitu a vzdělávání pracovních sil.

Ekonomická recese se podle zprávy konfederace evropského podnikání blíží ke konci, ale její dopady jsou velmi citelné. "Do konce roku 2010 se sníží celkový objem investic v EU o 15 procent ve srovnání s rokem 2008.

"Nezaměstnanost vzroste na 11 procent. Veřejný dluh dosáhne v EU v průměru 80 procent HDP. To jsou dramatická čísla," podotkl podle ČTK de Buck.Podle de Bucku je třeba upustit od krátkodobých protikrizových opatření a je nutné vytvořit dlouhodobé strategie dalšího rozvoje.

Konfederace BussinesEurope rovněž vyzvala národní státy, aby věnovaly důraz na celoživotní vzdělávání.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy