ČOI varuje před pískací gumovou želvou

Tereza Holanová Tereza Holanová
21. 11. 2011 10:37
Z hračky se podle ČOI uvolňuje pískátko, což je nebezpečné pro děti
Foto: ČOI

Praha - Pískací želva může být nebezpečná, upozorňuje Česká obchodní inspekce (ČOI). Z gumové hračky se totiž někdy uvolňuje pískací mechanismus, kterým se může dítě udusit.

"Jedná se o malé částečky, které se uvolňují při běžné manipulaci. To znamená, že dítě nemusí vyvíjet žádný tlak, stačí, když si s želvou bude hrát," vysvětluje Jana Jelínková z ČOI.

Na trhu už by být neměla

Na otázku, jak se přesně výrobek jmenuje a ze které země pochází, neodpověděla - ČOI podle ní tyto informace nemá. Říká ale, že se jedná o pryžovou pískací želvu se třemi malými želvičkami.

Inspektoři prodej tohoto výrobku zakázali a distributor jej následně stáhnul z trhu. Zda ČOI za nevyhovující hračku udělila pokutu, inspekce ve své zprávě neuvedla, Jelínková ovšem předpokládá, že ano.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy