Chinaski, Queen, U2, Kryštof. Česká rádia hrají hudební vykopávky, potvrdila čísla

Jan Úšela Jan Úšela
10. 2. 2019 15:38
Nejnovějších skladeb je ve vysílání českých rádií výrazně méně než desítky let starých songů. V tuzemském éteru navíc čím dál více dominují písně zahraničních interpretů. Vyplývá to z nejčerstvějších dat ČSÚ a pravidelného šetření Radioprojekt, které zpracovávají výzkumné agentury Median a STEM/MARK.
Foto: Kult, ČSÚ

Lady Gaga poráží Karla Gotta

Padesát čtyři procent skladeb, které hrají česká rádia, vzniklo před devíti a více lety.

Nejnovějších skladeb je ve vysílání českých rádií méně než starších songů. V tuzemském éteru navíc čím dál více dominují písně zahraničních interpretů. Vyplývá to z nejčerstvějších dat ČSÚ a pravidelného šetření Radioprojekt, které zpracovávají výzkumné agentury Median a STEM/MARK.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy