Dopravní zpravodajství non-stop. Rádio Dálnice začne vysílat už i v angličtině

on on
24. 10. 2018 17:24
Rádio Dálnice, které se věnuje výhradně dopravnímu zpravodajství, začíná nově nabízet několikrát za hodinu zpravodajství v angličtině.
Logo rádia.
Logo rádia. | Foto: Facebook/Rádio Dálnice

Praha - Až čtyřikrát za hodinu budou mít cizinci, přejíždějící přes české dálnice, možnost poslouchat cizojazyčné dopravní zpravodajství. Rádio Dálnice, jediné čistě dopravní rádio na našem území, nabídne informace vedle češtiny nově i v angličtině. Podle slov majitele Rádia Dálnice by v budoucnu po domluvě s ministerstvem dopravy mohly na existenci rádia cizince upozorňovat cedule poblíž hraničních přechodů.

"Česká republika je jednak významnou evropskou tranzitní zemí a jednak se na dálnicích pohybuje určité procento cizinců - řidičů," vysvětlil ve středu na tiskové konferenci majitel rádia Radim Pařízek.

Rádio také zvyšuje pokrytí díky spolupráci s rádiem Hey. Podle slov provozovatele sítě rádií Hey Miroslava Pýchy je spolupráce s Rádiem Dálnice vítanou spoluprací. Převezme a zařadí od něj do svého vysílání dopravní program v téměř kompletním rozsahu.

Mimo těchto novinek oznámilo vedení Rádia Dálnice také úzkou spolupráci s dopravní policií, Ředitelstvím silnic a dálnic, BESIPem a také dopravním centrem RODOS.

Rádio začalo po deseti letech právních sporů s neúspěšnými žadateli o kmitočty vysílat teprve loni. Pro pokrytí dálniční sítě muselo vystavit 48 vysílačů. Rozpočet rádia je zhruba 600 tisíc korun na měsíc, podle prvních měření Rádio ladí 34 tisíc posluchačů týdně.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 29 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy