Celníci zajistili 750 litrů nelegálního alkoholu, našli ho ve sklepě v Českém Těšíně

ČTK ČTK
20. 12. 2017 13:32
Ve stejný den policisté zajistili nekolkovaný alkohol i ve voze, který přejížděl z Českého Těšína do Polska.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Český Těšín - Celníci v Českém Těšíně na Karvinsku zajistili téměř 750 litrů nelegálního alkoholu. Byl uložený ve sklepě domu nedaleko tamního tržiště. Pokud by se jej podařilo prodat, stát by na dani přišel o bezmála 150 000 korun. Uvedla to mluvčí moravskoslezských celníků Pavla Zdobnická.

Celníci alkohol odhalili během běžné kontroly, kterou koncem minulého týdne prováděli na tržnici v Českém Těšíně. "Všimli si dvou mužů, kteří stáli u otevřených dveří do sklepa. Ke dveřím zrovna couval osobní automobil. Když posádka spatřila celníky, vůz odjel. Jeden z mužů se pak snažil uzamknout dveře, ale to se mu nepodařilo," uvedla mluvčí.

Celníci pak ve sklepě našli krabice, ve kterých byly uloženy láhve s lihovinami různých značek. "Ostravští celníci napočítali celkem 747 litrů různého alkoholu ve spotřebitelském balení neznačeného kontrolní páskou," dodala.

Ve stejný den policisté zajistili nekolkovaný alkohol i ve voze, který přejížděl z Českého Těšína do Polska. Kromě piva řidič převážel 16 litrů alkoholu. "Řidič uvedl, že zboží koupil v Českém Těšíně. Věděl, že alkohol nemá kolky," řekla mluvčí.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy