Celníci zajistili 750 litrů nelegálního alkoholu, našli ho ve sklepě v Českém Těšíně

ČTK ČTK
20. 12. 2017 13:32
Ve stejný den policisté zajistili nekolkovaný alkohol i ve voze, který přejížděl z Českého Těšína do Polska.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Český Těšín - Celníci v Českém Těšíně na Karvinsku zajistili téměř 750 litrů nelegálního alkoholu. Byl uložený ve sklepě domu nedaleko tamního tržiště. Pokud by se jej podařilo prodat, stát by na dani přišel o bezmála 150 000 korun. Uvedla to mluvčí moravskoslezských celníků Pavla Zdobnická.

Celníci alkohol odhalili během běžné kontroly, kterou koncem minulého týdne prováděli na tržnici v Českém Těšíně. "Všimli si dvou mužů, kteří stáli u otevřených dveří do sklepa. Ke dveřím zrovna couval osobní automobil. Když posádka spatřila celníky, vůz odjel. Jeden z mužů se pak snažil uzamknout dveře, ale to se mu nepodařilo," uvedla mluvčí.

Celníci pak ve sklepě našli krabice, ve kterých byly uloženy láhve s lihovinami různých značek. "Ostravští celníci napočítali celkem 747 litrů různého alkoholu ve spotřebitelském balení neznačeného kontrolní páskou," dodala.

Ve stejný den policisté zajistili nekolkovaný alkohol i ve voze, který přejížděl z Českého Těšína do Polska. Kromě piva řidič převážel 16 litrů alkoholu. "Řidič uvedl, že zboží koupil v Českém Těšíně. Věděl, že alkohol nemá kolky," řekla mluvčí.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy