Máte doma málo místa? Pomůže rozkládací postel

Andrea Berniová
18. 12. 2012 11:31
Přes den vypadá jako jednolůžko a zabírá málo prostoru, večer z ní můžete udělat manželskou postel
Rozkládací postel pomůže s nedostatkem prostoru
Rozkládací postel pomůže s nedostatkem prostoru | Foto: Reuters

Máte malý byt? Můžete vyzkoušet různé triky, jak opticky zvětšit místnosti. Pomohou velká zrcadla, fototapety, anebo třeba vymalujte jednu stěnu tmavší barvou než ty ostatní. Pokud ale opravdu potřebujete více prostoru, optický klam vám nepomůže. Můžete vyměnit klasické dveře za ty posuvné - nepotřebují kolem sebe tolik místa. Pomohou i vestavěné skříně, které využijí každý centimetr prostoru.

Hodně místa zabírá postel - obzvlášť ta manželská. Pokud máte vysoké stropy, můžete si pořídit patrovou postel, která je umístěna vysoko nad zemí a dají se pod ni třeba naskládat skříňky. Další možností je rozkládací postel.

Zkuste rozkládací postel či sedací soupravu

Výhodou rozkládací postele je, že může celý den zabírat jen polovinu prostoru - tedy jako jednolůžko. Večer ji jednoduše rozložíte a stane se z ní manželská postel. Seženete i rozkládací sedací soupravy, ty jsou vhodné třeba do jednopokojových bytů, které nemohou nabídnout samostatnou ložnici a obývací pokoj.

V případě rozkládacích postelí je výběr menší než u těch klasických. Přesto se pokuste sehnat postel, která je kvalitní. Spánkem strávíte asi třetinu života, neodbývejte se tedy postelemi a matracemi, které pro vás nejsou vhodné. Kvalita spánku může ovlivnit vaši náladu, ale také zdraví.

Úložný prostor se může hodit

Rozkládací postele mohou nabízet i úložný prostor, který vám také pomůže s nedostatkem místa - můžete do něj umístit například peřiny, anebo něco jiného.

Možná právě ve svém novém malém bytě přemýšlíte, kam umístit vánoční stromek. Máte pocit, že se nikam nevejde? Právě rozkládací postel místo dvojlůžka vám může poskytnout trochu prostoru navíc.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel

Saúdská Arábie letos povolí účast na tradiční velké náboženské pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel očkovaným proti covidu-19. Země to oznámila prostřednictvím státní tiskové agentury SPA. Tradiční muslimský rituál nazývaný arabsky hadždž začne v polovině července.

"Těm, kteří budou chtít vykonat hadždž, musí být 18 až 65 let, nesmí trpět chronickou nemocí a musí být očkovaní," upřesnilo ministerstvo, které má v Saúdské Arábii organizaci náboženské pouti na starosti.

Už loňské pouti hadždž, jež je jedním z pěti pilířů islámu a má ji vykonat aspoň jednou za život každý věřící, jemuž to zdraví dovolí, se kvůli koronaviru mohlo zúčastnit jen 10 000 lidí, kteří v zemi žijí. Dvě třetiny tvořili místní usedlíci z řad 160 různých národností, zbytek byli zaměstnanci bezpečnostních složek a lékařský personál. Ještě v roce 2019 se na pouť vydalo 2,5 milionu věřících.

Zdroj: ČTK
Další zprávy