Máte doma málo místa? Pomůže rozkládací postel

Andrea Berniová
18. 12. 2012 11:31
Přes den vypadá jako jednolůžko a zabírá málo prostoru, večer z ní můžete udělat manželskou postel
Rozkládací postel pomůže s nedostatkem prostoru
Rozkládací postel pomůže s nedostatkem prostoru | Foto: Reuters

Máte malý byt? Můžete vyzkoušet různé triky, jak opticky zvětšit místnosti. Pomohou velká zrcadla, fototapety, anebo třeba vymalujte jednu stěnu tmavší barvou než ty ostatní. Pokud ale opravdu potřebujete více prostoru, optický klam vám nepomůže. Můžete vyměnit klasické dveře za ty posuvné - nepotřebují kolem sebe tolik místa. Pomohou i vestavěné skříně, které využijí každý centimetr prostoru.

Hodně místa zabírá postel - obzvlášť ta manželská. Pokud máte vysoké stropy, můžete si pořídit patrovou postel, která je umístěna vysoko nad zemí a dají se pod ni třeba naskládat skříňky. Další možností je rozkládací postel.

Zkuste rozkládací postel či sedací soupravu

Výhodou rozkládací postele je, že může celý den zabírat jen polovinu prostoru - tedy jako jednolůžko. Večer ji jednoduše rozložíte a stane se z ní manželská postel. Seženete i rozkládací sedací soupravy, ty jsou vhodné třeba do jednopokojových bytů, které nemohou nabídnout samostatnou ložnici a obývací pokoj.

V případě rozkládacích postelí je výběr menší než u těch klasických. Přesto se pokuste sehnat postel, která je kvalitní. Spánkem strávíte asi třetinu života, neodbývejte se tedy postelemi a matracemi, které pro vás nejsou vhodné. Kvalita spánku může ovlivnit vaši náladu, ale také zdraví.

Úložný prostor se může hodit

Rozkládací postele mohou nabízet i úložný prostor, který vám také pomůže s nedostatkem místa - můžete do něj umístit například peřiny, anebo něco jiného.

Možná právě ve svém novém malém bytě přemýšlíte, kam umístit vánoční stromek. Máte pocit, že se nikam nevejde? Právě rozkládací postel místo dvojlůžka vám může poskytnout trochu prostoru navíc.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Ve druhém čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy