Dveře, které se hodí do malého bytu? Zkuste posuvné

Andrea Berniová
1. 11. 2012 11:00
Při otevírání posuvných dveří zdaleka nepotřebujete tolik místa jako u klasických
Takto vypadají posuvné dveře, které se zasouvají do stěny
Takto vypadají posuvné dveře, které se zasouvají do stěny | Foto: Sapeli

Vybíráte dveře do interiéru? Nabídka je opravdu bohatá. Chcete zcela neprůhledné dveře, anebo částečně či zcela prosklené? Dobře by mohly vypadat dveře z grafoskla, tedy skla potištěného různými motivy. Můžete mít dveře, které vypadají jako ze dřeva. Pak ale pozor, aby dekor na dveřích ladil s ostatními dřevěnými prvky interiéru.

Ale co když máte malý byt a bylo by jednodušší nemít žádné dveře? Je kolem nich totiž potřeba nechat volné místo, aby se mohly pohodlně otevřít. Pokud si kvůli nedostatku prostoru nemůžete dovolit klasické dveře, existuje řešení: posuvné dveře.

Do stísněného prostoru se posuvné dveře opravdu hodí: můžete je odsunout do strany, nepotřebují před sebou žádný prostor, při jejich otevírání nebudete narážet do nábytku.

Nutnost, nebo vítaný doplněk?

Posuvné dveře ale můžete ocenit, i když je váš byt dost velký. Mohou totiž vypadat originálně a zajímavě, v obytných prostorech se příliš často nevyskytují.  Pokud tedy máte rádi neobvyklé prvky, budou pro váš domov posuvné dveře to pravé. Mohou být neprůhledné a napodobovat vzhled dřeva, ale koupíte i celoskleněné dveře, ať už s průhledným či mléčným sklem.

Posuvné dveře se mohou zasouvat do stěny, anebo před ni. Pokud pokaždé, když je otevřete, zmizí ve stěně, můžete mít nábytek přisunutý přímo u zdi. Počítejte ale se stavebními úpravami, které musejí ve zdi vytvořit prostor, kam se dveře budou zasouvat.

Jestliže zvolíte dveře, které se odsunou před stěnu, musíte jim přímo u ní nechat trochu místa a třeba postel tak nemůžete přirazit přímo ke zdi. Na stěně, před kterou se dveře budou předsouvat, by také neměly být obrazy ani vypínače.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 4 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy