Dveře, které se hodí do malého bytu? Zkuste posuvné

Andrea Berniová
1. 11. 2012 11:00
Při otevírání posuvných dveří zdaleka nepotřebujete tolik místa jako u klasických
Takto vypadají posuvné dveře, které se zasouvají do stěny
Takto vypadají posuvné dveře, které se zasouvají do stěny | Foto: Sapeli

Vybíráte dveře do interiéru? Nabídka je opravdu bohatá. Chcete zcela neprůhledné dveře, anebo částečně či zcela prosklené? Dobře by mohly vypadat dveře z grafoskla, tedy skla potištěného různými motivy. Můžete mít dveře, které vypadají jako ze dřeva. Pak ale pozor, aby dekor na dveřích ladil s ostatními dřevěnými prvky interiéru.

Ale co když máte malý byt a bylo by jednodušší nemít žádné dveře? Je kolem nich totiž potřeba nechat volné místo, aby se mohly pohodlně otevřít. Pokud si kvůli nedostatku prostoru nemůžete dovolit klasické dveře, existuje řešení: posuvné dveře.

Do stísněného prostoru se posuvné dveře opravdu hodí: můžete je odsunout do strany, nepotřebují před sebou žádný prostor, při jejich otevírání nebudete narážet do nábytku.

Nutnost, nebo vítaný doplněk?

Posuvné dveře ale můžete ocenit, i když je váš byt dost velký. Mohou totiž vypadat originálně a zajímavě, v obytných prostorech se příliš často nevyskytují.  Pokud tedy máte rádi neobvyklé prvky, budou pro váš domov posuvné dveře to pravé. Mohou být neprůhledné a napodobovat vzhled dřeva, ale koupíte i celoskleněné dveře, ať už s průhledným či mléčným sklem.

Posuvné dveře se mohou zasouvat do stěny, anebo před ni. Pokud pokaždé, když je otevřete, zmizí ve stěně, můžete mít nábytek přisunutý přímo u zdi. Počítejte ale se stavebními úpravami, které musejí ve zdi vytvořit prostor, kam se dveře budou zasouvat.

Jestliže zvolíte dveře, které se odsunou před stěnu, musíte jim přímo u ní nechat trochu místa a třeba postel tak nemůžete přirazit přímo ke zdi. Na stěně, před kterou se dveře budou předsouvat, by také neměly být obrazy ani vypínače.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Policie evakuuje desítky lidí z bytových domů kolem zábavního parku Mirakulum v Milovicích na Nymbursku, při výkopových pracích se našla letecká puma.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 18 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy