Jak opticky zvětšit malou místnost? Poradíme vám

Andrea Berniová
23. 5. 2012 5:54
Poznejte pár triků, díky kterým bude váš byt vypadat větší
Foto: Metrostav Development a.s.

Pokud se vám nelíbí, že místnosti ve vašem domě či bytě vypadají malé, zkuste s tím něco udělat. Není potřeba bourat zdi ani provádět drahou rekonstrukci. Možná postačí, když místnosti zvětšíte opticky, tedy tak, aby větší jen vypadaly. Pomůže, když místnosti vymalujete určitým způsobem.

Například stěnu, kterou chcete opticky oddálit, vymalujte tmavší barvou než ty ostatní. Není dobré přidělit stropu světlejší barvu než ostatním zdím - vypadal by totiž nižší. Pokoj se také opticky zvětší, když na jednu stěnu umístíte fototapetu s obrázkem nějaké krajiny či moře. Pokud ale máte raději střízlivější styl, zůstaňte raději u jedné tmavší stěny. Celkově se ale držte spíše světlejších tónů.

Čím větší zrcadlo, tím lépe

Pomohou i zrcadla. Čím je zrcadlo větší, tím lépe. Nejefektivnější je, když se zrcadlo rozprostírá po celé stěně či po zasouvacích dveřích vestavěné skříně. Podlaha také hraje svou roli. Když bude v celém bytě stejný typ podlahy a nebude mezi místnostmi přerušena (například prahem), bude celý byt vypadat o něco větší. Naopak různé typy podlah byt segmentují na menší části a opticky mu na rozloze nepřidají.

Zbavte se nepotřebného nábytku

Co se týče vybavení místností, pomůže, když v nich bude co nejméně nábytku, který zabírá prostor. Čím více skříní, skříněk a křesel, tím méně prostoru. Pomůže, když do jedné z místností pořídíte vestavěné skříně, kam se schová vše, co by jinak bylo různě rozmístěné v jednotlivých menších skříňkách po celém bytě.

A potřebujete vlastně všechny věci naskládané ve skříních?

Pokud je něco, co můžete bez lítosti vyhodit, udělejte to. Až všechny věci přeberete a přeskládáte, možná nakonec zjistíte, že minimálně jeden kus nábytku vůbec nepotřebujete.

--------------------------------------------------------------------------------

Sháníte nový nábytek do vašeho bytu?

 

Právě se děje

před 34 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy