Infrasauna zahřeje a lépe se v ní dýchá

Andrea Berniová
2. 3. 2012 1:41
Vyzkoušejte infrasaunu. Je v ní přijemněji a můžete ji mít i v bytě
Foto: Profimedia.cz

Pokud se nemůžete dočkat léta a rádi byste se už teď pořádně zahřáli, můžete zkusit navštívit klasickou neboli finskou saunu. Ne každému ale její prostředí vyhovuje, především kvůli často nedýchatelnému horkému vzduchu, díky němuž se nejednomu návštěvníkovi může motat hlava. Existuje ale řešení: infrasauna.

Infračervené záření vás zahřeje

Jak již název napovídá, principem infrasauny je vyzařování infračerveného záření, a to speciálními keramickými zářiči. Infračervené záření je neviditelné a tělem je vnímáno jako teplo. Na rozdíl od klasické sauny, v infrasauně dochází k intenzivnímu zahřátí pouze vašeho těla (nikoli vzduchu), a to při mnohem nižších teplotách. Nemusíte se tak obávat nepříjemně horkého a nedýchatelného vzduchu jako v klasické sauně.

Infrasauna je navíc mnohem šetrnější pro náš organismus a její zdravotní efekt je větší. Pobyt v infrasauně má na lidské tělo blahodárné účinky. Teplo, které se v infrasauně rychle dostane hluboko do těla, zlepšuje krevní oběh, prokrvuje pleť, zahřívá orgány a podporuje látkovou výměnu. Hloubkové teplo také uvolňuje napětí ve svalech, do kterých snadno proniká. I pro klouby je infrasauna prospěšná, například při léčbě artróz nebo ztuhlosti kloubů. Teplo v infrasauně navíc simuluje horečku, čímž posiluje imunitní systém.

Dopřejte si saunu i doma

Infrasauny už se dnes nenacházejí jen v hotelech a sportovních centrech. Čím dál častěji se objevují v rodinných domech a dokonce i v bytech. Mají totiž menší rozměry než ty klasické, jejich montáž je snadná a nevyžaduje žádné stavební úpravy. Dají se zapojit do klasické zásuvky, navíc nevytvářejí páru ani takovou teplotu, která by poškodila jejich okolí.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy