Designové domácí potřeby jsou užitečné i originální

td
21. 12. 2011 4:27
Pod vánoční stromeček nepatří jen věci, které potřebujete, potěště blízké jedinečným designem
Foto: Aktuálně.cz, Designblok

Jen málokdo shání vánoční dárky už během roku. I když se jistý předstih vyplatí a může ušetřit nemalé výdaje, většinou se zoufalé dárkové šílenství projeví teprve pár dní či týdnů před Vánoci. S nedostatkem času ale přichází i vyprodané regály a vyčerpaná fantazie. Mnohdy tak naši nejbližší pod stromečkem najdou věci, které potřebují, ale nadšení u nich očekávat nelze. I pár dní před Štědrým dnem je ale možné nakoupit neobyčejné a kreativní dárky. Osvědčeným tipem jsou designové bytové doplňky.

Výhodou originálně zpracovaných domácích potřeb je jejich užitnost. Kromě toho, že nabízí užitečné použití, se v nich skrývá ještě nadhodnota - neotřelost a zajímavý vzhled. Stačí chvíli pátrat v prodejnách s domácími potřebami, nebo v početných internetových obchodech. Cena designových bytových doplňků bývá vyšší, často ale nabízí také kvalitnější zpracování a materiál. Hravý design se projeví v nástěnných hodinách složených z pastelek, kuchyňských chňapkách ve tvaru zvířat nebo pečící formě, která z dortu vykouzlí obří čokoládu. Díky rozmanitosti domácích potřeb lze spojit příjemné s užitečným a vybrat ideální dárek pro každého člena rodiny.

Doba, kdy bylo možné sehnat designově poutavý výrobek jen na internetu, je dávno pryč. Trh se adaptoval na obrovskou vlnu zájmu o tento typ doplňků a přizpůsobil svou nabídku. I v běžných obchodech se tak na policích objevují bytové dekorace s fantazií. Už i Češi se naučili, že dárek může být užitečný a zároveň dobře vypadat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy