Bezpečnostní kamery pomohou odhalit zloděje

Andrea Berniová
19. 11. 2012 12:47
Kamera připevněná na domě zloděje pravděpodobně odradí. A pokud ne, budete mít záznam jako důkaz
Bezpečnostní kamery váš dům ohlídají
Bezpečnostní kamery váš dům ohlídají | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Jak ochráníte svůj dům před zloději? Máte několik možností. Můžete si pořídit bezpečnostní dveře. Samozřejmostí je také bezpečnostní zámek. Velkou slabinou každého domu jsou okna. Jejich odolnost zvýší bezpečnostní čepy, ale i speciální fólie, díky kterým se sklo jen tak nerozbije. Může pomoci i venkovní osvětlení s čidlem pohybu. Když se tak někdo přiblíží k domu, světlo se rozsvítí, což zloději dost znepříjemní práci. Když nic z toho zloděje nezastaví, může pomoci alarm. Ale už jste přemýšleli o bezpečnostních kamerách?

Bezpečnostní kamera může být i prevencí

Když uvidí zloděj na domě připevněnou bezpečnostní kameru, možná si návštěvu vašeho domu rozmyslí hned. Proč by zbytečně riskoval, když už teď vidí, že dům je zabezpečený, a to pravděpodobně i zevnitř? To je tedy první výhoda kamer: mají odstrašující účinek.

Pokud to ale nepomůže, nebo si zloděj kamery nevšimne, alespoň bude zachyceno jeho počínání. Můžete mít kamery, které pořizují záznam, na nějž je možné se později podívat.

Specializovaná firma vám poradí

Jakou kameru vybrat a kam ji umístit? Obraťte se na odborníky - firmu, která se bezpečnostními kamerami zabývá. Její zaměstnanci dokážou určit, kde by kamera měla být umístěna, aby její používání bylo efektivní. Můžete mít kameru s infrapřísvitem - ta dokáže pořídit záznam i v noci nebo za snížené viditelnosti. Kamera by měla mít také kryt, který ji ochrání před vlivy počasí.

Když vás přece jen vykradou, díky záznamu z kamery získáte důkaz. Kamera může být také napojena na pult centrální ochrany, stejně jako alarm. Bezpečnostní agentura pak při poplachu hned ze záznamu zjistí, zda jde opravdu o vloupání, nebo jen falešný poplach, a zda má na místo vyslat zásahovou skupinu.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

před 1 hodinou

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy