Zájem o dacie už přesahuje možnosti továrny v Rumunsku. Část výroby se přesune do Maroka

ČTK ČTK
22. 9. 2016 9:59
Rumunská automobilka Dacia přesune od prvního čtvrtletí příštího roku část výroby svého modelu Logan MCV z Rumunska do továrny v Maroku. Řekl to v rozhovoru s francouzským časopisem L'Usine Nouvelle ředitel marocké továrny Jean-François Gal. "Převezmeme část produkce tohoto modelu vyráběného v současnosti v Rumunsku v prvním čtvrtletí 2017," prohlásil Gal.
Nejlevnější nový kombík na českém trhu, Dacia Logan MCV, se bude vyrábět nejen v Rumunsku, ale také v Maroku.
Nejlevnější nový kombík na českém trhu, Dacia Logan MCV, se bude vyrábět nejen v Rumunsku, ale také v Maroku. | Foto: Dacia

Mluvčí Renaultu, pod který značka Dacia patří, Céline Furetová dodala, že do Maroka přejde část výroby kombíku Logan MCV, která loni činila zhruba 40 000 vozů. Závod v Rumunsku potřebuje uvolnit kapacitu kvůli výrobě poloterénního SUV Duster. Závod v rumunském městě Pitești nyní vyrábí na plnou kapacitu a jeho celková produkce by neměla klesnout, dodala podle agentury Reuters mluvčí.

Renault koupil rumunskou automobilku Dacia v roce 1999. Značka se stala důležitým motorem jeho růstu. V prvním pololetí Renault zvýšil čistý zisk o devět procent na 1,5 miliardy eur (40,5 miliardy Kč) a prodej vozů vzrostl o 13 procent na 1,57 milionu vozů. Firmě se podařilo v pololetí vystřídat domácího konkurenta PSA Group na pozici druhé největší automobilky v Evropě.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Lidé a firmy zatím odevzdali 349 tisíc přiznání, loni 2,7 milionu

Lidé a firmy zatím odevzdali 348 602 daňových přiznání za loňský rok. V případě firem je to 48 525 a fyzických osob 300 077. Data v úterý zveřejnila Finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2019 zhruba 2,7 milionu daňových přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzických osob a 470 000 od firem. Pro letošní rok zatím odhad počtu správa s ohledem na situaci kolem pandemie neuvedla.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektroniky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy