Foto: Top 10 aut pro důchodce. Vybrali jsme nenáročné praktické vozy za málo peněz

Foto: Top 10 aut pro důchodce. Vybrali jsme nenáročné praktické vozy za málo peněz
Dacia Sandero – od 174 900 Kč – Logan je sice o něco levnější, ale na praktičnost hatchbacku přece jen nemá. Sandero může být v základní výbavě opravdové holátko. Proto ale dokáže lákat na bezkonkurenčně nejnižší cenu. Výkon 54 kW není z výběru nejnižší.
Fiat Panda – od  213 900 Kč – Ačkoliv je menší než ostatní vozy v žebříčku, nesmí v žebříčku chybět. Panda si totiž mezi seniory vydobyla své zákonité místo. Ve městě je mrštná, snadno se s ní parkuje a řadě majitelů kompaktní rozměry kabiny stačí. Základní výkon: 51 kW.
Kia Rio – od  229 980 Kč – Levný hatchback od korejské automobilky má už se základním motorem slušných 62 kW. Čytřválec by měl mít pětilitrovou spotřebu. Hlavním trumfem je dlouhá záruka 7 let. Třeba za klimatizaci je ale potřeba v základní verzi připlatit.
Nissan Note – od  233 400 Kč – Kříženec hatchbacku a malého MPV je asi nejpraktičtějším vozem z výběru. Fakt, že je k dostání za nízkou cenu a přitom nabízí praktický interiér, potěší nejednoho chalupáře. Základní benzinový motor 1,2 litru má výkon 59 kW.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
31. 8. 2016 6:47
Jednoduše ovladatelná, nenáročná na provoz, praktická a hlavně finančně dostupná. Taková by měla být auta pro seniory. Sestavili jsme proto žebříček aut, která nabízí ve výbavě „jen to hlavní“, a tudíž za ně není potřeba utratit moc úspor. Všechna jsou benzinová, protože se už u zájemců o ně nepředpokládá dlouhý kilometrový nájezd. Vybírali jsme také slabé verze. Náš výběr nových aut v galerii částečně koresponduje se statistikou, kterou před časem zveřejnil autobazar AAA Auto. Lidé nad 65 let v něm nejčastěji pořizují fabie, octavie, fordy Fusion a Focus, Škodu Felicia a Renault Thalia. Jen třicet procent z těchto aut má ve výbavě elektronickou stabilizaci.

Přehled nejlevnějších vozů na českém trhu najdete na serveru Vybermiauto.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy