Toyota pořádá festival historických vozidel

Zbyněk Klíč
8. 11. 2011 8:55
Na výstavě v Tokiu bude k vidění až sto historických exponátů
Foto: Toyota

Japonská automobilka Toyota na připravovaném autosalonu v Tokiu chystá již pátý festival historických vozidel. Uskuteční se 26. listopadu.

Hlavním místem konání bude tokijská Meiji Memorial Picture Gallery, která byla japonskou vládou letos v červnu prohlášena za významnou kulturní památku. Festivalu se zúčastní přibližně stovka veteránů ve vlastnictví různých soukromých sběratelů z Japonska, USA a Evropy.

Součástí výstavy bude také expozice „100 let historie automobilů", kde se představí vzácná luxusní vozidla z USA, Francie, Německa a Velké Británie. Mezi vystavovanými exponáty bude mimo jiné nákladní vůz na dřevoplyn, používaný v Japonsku během druhé světové války.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy