Toužíte po supersportu? Postavte si jako polský nadšenec šlapací, vyhne se i kolonám

Toužíte po supersportu? Postavte si jako polský nadšenec šlapací, vyhne se i kolonám
Andrzej Burek postavil šlapací repliku supersportu Mercedes SLS AMG. Troufneme si tvrdit, že je to vůz jednoznačně ekologičtější než krátce vyráběná elektroverze SLS.
Andrzejovo SLS je podle polského webu Super Express ve své podstatě jízdním kolem, smí tedy jezdit v cyklopruzích. Burek se tak může vyhnout varšavským kolonám.
Rozdíly mezi klasickým SLS jsou jasně patrné: zatímco standardní vůz měl širokánské 295mm pneumatiky vzadu, jeho šlapací protějšek má uzoučké galusky.
Maximální rychlost také není přes tři sta kilometrů v hodině, pohybuje se spíš okolo 20 až 25. Výkon? Jedna lidská síla.
Foto: Reuters
Martin Přibyl Martin Přibyl
5. 8. 2019 12:31
Polský nadšenec Andrzej Burek touží po jednom konkrétním autě. Mercedesu SLS z let 2010 a 2014. Není se čemu divit, je to supersport, který dodnes poutá pozornost: výklopnými racčími dveřmi i zvukem atmosférického 6,2l osmiválce o výkonu 420 kilowattů. Však si jich také majitelé cení, nejlevnější ojeté se teď v Německu prodávají v přepočtu za 3,3 milionu korun. Andrzej si proto postavil vlastní a troufneme si tvrdit, že nejekologičtější SLS historie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy