Škoda na jeden den přejmenovala obec, kde vyrábí svá auta. Ode dneška také velké SUV Kodiaq

Radek Pecák Radek Pecák
18. 10. 2016 16:35
Škoda Auto v úterý v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu vozu Kodiaq. Dealeři značky přijímají objednávky na model Kodiaq od začátku října. Základní cena vozu je 677 900 Kč. K zákazníkům by se objednaná auta měla dostat v únoru příštího roku. První vyrobené kusy totiž budou sloužit jako předváděcí u dealerů. Před zahájením výroby nejnovějších modelů prošel závod Kvasiny rozšířením a modernizací. Nyní v továrně pracuje asi 5900 zaměstnanců, a závod je tak největším zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. Postupně vzroste výrobní kapacita závodu až na 280 000 vozů ročně, když vloni to bylo 142 000. Při slavnosti se na jeden den přejmenovalo sídlo závodu na Qasiny.
Foto: Škoda Auto
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy