Škoda na jeden den přejmenovala obec, kde vyrábí svá auta. Ode dneška také velké SUV Kodiaq

Radek Pecák Radek Pecák
18. 10. 2016 16:35
Škoda Auto v úterý v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu vozu Kodiaq. Dealeři značky přijímají objednávky na model Kodiaq od začátku října. Základní cena vozu je 677 900 Kč. K zákazníkům by se objednaná auta měla dostat v únoru příštího roku. První vyrobené kusy totiž budou sloužit jako předváděcí u dealerů. Před zahájením výroby nejnovějších modelů prošel závod Kvasiny rozšířením a modernizací. Nyní v továrně pracuje asi 5900 zaměstnanců, a závod je tak největším zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. Postupně vzroste výrobní kapacita závodu až na 280 000 vozů ročně, když vloni to bylo 142 000. Při slavnosti se na jeden den přejmenovalo sídlo závodu na Qasiny.
Foto: Škoda Auto
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy