Škoda Auto expanduje. Za dva roky ukáže první model vyvíjený a vyráběný v Indii

ČTK Eva Srpová ČTK, Eva Srpová
22. 6. 2018 11:44
V roce 2020 se představí nový model Škoda, který se bude vyvíjet a vyrábět v Indii. Škoda Auto přebírá zodpovědnost za koncernovou platformu, na které nové indické vozy budou vznikat.
Škoda auto zatím vyrobila v Indii přes čtvrt milionu aut. Věří, že do dvou let půjde o třetí největší automobilový trh.
Škoda auto zatím vyrobila v Indii přes čtvrt milionu aut. Věří, že do dvou let půjde o třetí největší automobilový trh. | Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto přebírá zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii. Cílem projektu je dlouhodobé posílení pozice koncernu Volkswagen na tomto trhu.

Škoda zároveň přebírá zodpovědnost za platformu, na které budou založené nové vozy. V roce 2020 představí firma první model, který se bude vyvíjet a vyrábět v Indii. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Všechny v budoucnu lokálně v Indii vyvíjené a vyráběné modely budou vycházet z platformy MQB. MQB je zkratka pro německé slovní spojení modulare Querbaukasten, které lze přeložit jako modulární stavebnice pro vozy s motorem uloženým napříč. Platforma již nyní splňuje požadavky, které budou v Indii platit od roku 2020.

V roce 2017 zvýšila Škoda Auto dodávky zákazníkům v Indii ve srovnání s předchozím rokem o více než 30 procent. Automobilka soustavně posiluje svou pozici na východních trzích, například v Číně prodává aktuálně asi 300 000 aut ročně.

Továrnu nedaleko Šanghaje postavila v roce 2013 a letos představila své úplně nové levné SUV Kamiq určené výhradně pro čínské zákazníky.  Do dvou let by Škoda Auto chtěla v Číně své prodeje zdvojnásobit.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy