Foto: Téměř dva tisíce aut značky Dacia na jednom místě. Byli jsme na největším srazu v Česku

Sandero je jedničkou EU v prodejích soukromým zákazníkům. O levné Dacie je zkrátka zájem.
První ročník českého Dacia Pikniku se konal v roce 2014. Tehdy se ze zhruba tisícovky návštěvníků vytvořilo živé logo značky Dacia. Zájem o sraz ale s každým rokem roste.
Letos dorazilo 7712 účastníků. Popularita je tedy rok od roku větší, vloni přijelo 7121 fanoušků Dacie. Lidé se mohli hrdě podepsat na vyvěšený arch.
Že jde o opravdové fandy do značky, je vidět i na tom, jak hrdě nosí různé věci s logem. Koupí drobností v butiku navíc přispěli na charitu, letos na koupi wapky pro slonice v liberecké zoo, na jejíž podporu Dacia vloni věnovala 50 tisíc korun. Z koupě drobností s logem Dacia se letos nashromáždilo téměř 70 tisíc korun.
Akce je pořádána vždy zdarma, je potřeba se ale předem registrovat.
Foto: Jan Symon
Eva Srpová Eva Srpová, Jan Symon
18. 6. 2018 6:00
Oblíbenost automobilky Dacia v Evropě enormně roste. V mnoha evropských zemích je jedničkou mezi zákazníky, kteří si kupují auto soukromě, nikoli na firmu. Láká především cenovou dostupností a poměrem užitné hodnoty. Dacia v jednotlivých evropských zemích pořádá jednou za rok sraz majitelů. Letos se v setkání v Česku konalo v sobotu 16. června. Byli jsme se tam podívat.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly dovoz psů z více než 100 zemí

Do Spojených států nebude ze 113 zemí možné dovážet psy. Oznámilo to americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Opatření, které souvisí s falšováním očkovacích průkazů, vstoupí v platnost 14. července a potrvá rok. Netýká se žádné ze zemí EU, tedy ani Česka, na seznamu jsou naopak Brazílie, Egypt, Keňa a Rusko. 

Import psů do USA v posledním roce zažil boom, jelikož poptávka po čtyřnohých domácích mazlíčcích začátkem pandemie covidu-19 vzrostla. Stovky dovezených psů ale podle CDC měly zfalšované potvrzení o očkování proti vzteklině. 

Zákaz se vztahuje na všechna plemena psů, psy poskytující emoční podporu a psy, kteří v uplynulých šesti měsících byli v některé z rizikových zemí. Výjimky se budou udělovat jen ve velmi vzácných případech a majitelé těchto psů budou muset o písemné schválení požádat CDC nejméně 30 dní před cestou do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy