Škoda Karoq oficiálně odtajněna, jsme na místě premiéry. Podívejte se na fotografie, jak vypadá

Také Karoq má dělené přední světlomety, i když jinak než Octavia. Částečně připomíná nejen větší Kodiaq, ale také Superb.
Škoda představila nové malé SUV Karoq ve Stockholmu.
Karl Neuhold, vedoucí designu ve Škoda Auto ukazuje linie nového modelu.
Karoq má dělené přední světlomety s výraznými světelnými řasami.
Záď ho od spřízněného Seatu Ateca nejvíce odlišuje.
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
18. 5. 2017 20:16
Škodou Karoq, tedy novou generací malého SUV, které se dříve jmenovalo Yeti, jsme už jezdili, víme i detailní informace o technice a pohonu. Až doposud jsme ale nevěděli, jak vypadá. Podívejte se na oficiální fotografie i ty, které jsme pořídili na místě premiéry ve Stockholmu. Žádná revoluce se nekoná, vypadá jako Seat Ateca, ovšem s tváří škodovek. Je to malý Kodiaq se světly inspirovanými Superbem.

Škoda Yeti končí po první generaci, nástupce se jmenuje Karoq. Jméno se inspirovalo větším SUV Kodiaq (jeho podrobnou recenzi čtěte zde). Škoda chce, aby všechny její vozy rodiny SUV začínaly písmenem K.

Jízdní vlastnosti jsou podle našich prvních dojmů po všech stránkách lepší než u Yetiho, sportovnější než u Kodiaqu a komfortnější než u sourozence Seatu Ateca, s nímž se bude Karoq vyrábět v Kvasinách. Podrobný test vozu si přečtěte tady.

Až doposud ale bylo veřejnosti utajeno, jak Karoq vypadá. Automobilka před pár dny zveřejnila sérii detailních fotografií. Nyní se Karoq definitivně odhalil, jsme na oficiální prezentaci v švédském Stockholmu. Podívejte se do galerie a zkuste hádat, kterými křivkami se inspiroval u svých škodováckých sourozenců.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy