Spolehlivý VW Golf, poruchové staré passaty. Jak hodnotí němečtí žlutí andělé oblíbené ojetiny?

Ondřej Běhal
11. 5. 2017 6:23
Německý autoklub ADAC vydal přehled poruchovosti jednotlivých aut podle toho, jak často k nim museli loni vyjíždět jeho "žlutí andělé". Analyzoval přibližně milion výjezdů k nepojízdným vozům a vytvořil hodnocení pro 117 automobilů 25 značek. U každého modelu známkuje každý modelový rok. Toto vysvědčení lze brát jako jedno z vodítek pro zájemce o ojetá auta, i když roli hraje i to, jak se majitelé o své vozy starají a kolik s nimi najezdí. Rozdíly ve výsledcích jsou obrovské. Vždyť pomoc ADAC potřebovalo jen 0,4 z tisíce registrovaných BMW X5 2014, ale 75,1 Opelů Zafira 2007. V grafice se dozvíte, jak si vedlo 25 nejprodávanějších ojetin v Česku (podle bazaru AAA Auto) včetně šesti škodovek.

Zajímají vás více nová než ojetá auta? Připravili jsme i žebříčky aktuálně nejprodávanějších nových aut v Česku.

Foto: Aktuálně.cz

Renault Clio III

Průměr až lehký nadprůměr - tak by se daly charakterizovat výsledky Renaultu Clio, pětadvacáté nejoblíbenější ojetiny v bazarech AAA Auto, který ve většině hodnocených let zastupuje třetí generace. Mezi roky 2007 a 2009 ji ADAC hodnotí na školní škále dvojkou a v letech 2010 až 2012 trojkou. Tak jako u většiny aut byly nejčastější příčinou výjezdu ADAC problémy s baterií, specialitou Clia III jsou poruchy zapalování.

Foto: Renault

Renault Clio IV

Čtvrtá generace Renualtu Clio (na snímku hatchback, ale vyrábí se stejně jako u trojky i kombík), která se nabízí i aktuálně (loni absolvovala facelift), spadla opět do průměru. Modelové roky 2013 i 2014 obdržely od ADAC trojku. A právě nejnovější Clia si čeští zákazníci v bazarech AAA Auto kupují nejčastěji.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy